تاریخ انتشار: ۲۳ ارد ۱۳۹۵

– مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در زمان حاضر ۱۸ هزار و ۹۲۵ معلول در این استان تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
محمد محمدی قیداری روزچهارشنبه در همایش عوارض ناشی از خشونت بر خانواده افزود: خشونت خانوادگی به منطقه و یا سطح معینی از رفاه بستگی ندارد و با وجود تفاوت در نوع و شدت شیوع آن، در هر منطقه و طبقه اجتماعی ممکن است اتفاق بیفتد.
وی کاهش کارایی در محیط کار ، کاهش یادگیری و اختلال در روابط اجتماعی برای افراد را از پیامدهای بروز خشونت در خانواده برشمرد و تاکید کرد: تبعات خشونت های خانوادگی، هزینه های اجتماعی و اقتصادی قابل توجهی را متوجه جامعه می کند.
محمدی قیداری ارتقای مهارت های زندگی و تقویت و توسعه فرهنگ دینی را از عوامل موثر بر کاهش خشونت های خانوادگی خواند و ابراز امیدواری کرد، با تمهیدات و برنامه ریزی ها انجام شده شاهد کاهش بیش از پیش بروز خشونت های خانوادگی در سطح استان زنجان باشیم.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در زمان حاضر ۱۲ هزار نفر از معلولان این استان، ساکن روستاها هستند، گفت: هم اکنون چهار هزار و ۸۲۴ نفر از معلولان در استان مستمری ماهانه از بهزیستی دریافت می کنند.
وی به وجود ۲۷ مرکز غیر دولتی ارائه خدمات به معلولان در استان زنجان اشاره و خاطرنشان کرد: نزدیک ۹۰ درصد ارائه خدمات بهزیستی به جامعه هدف از طریق برون سپاری انجام می شود.
محمدی قیداری به اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی بهزیستی استان زنجان در سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: تا کنون از یک هزار و ۸۵۰ مسکن مهر احداث شده برای معلولان در این استان یک هزار و ۵۰۰ واحد به معلولان واجد شرایط تحویل شده است.
۷۳۱۲/۶۰۸۵

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس