تاریخ انتشار: ۱۵ خرد ۱۳۹۴

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، که برای شرکت در نشست کشورهای عضو سازمان صادرکننده نفت (اوپک) به وین سفر کرده، گفته است که اکثر اعضای اوپک قیمت ۷۵ دلار برای هر بشکه را قیمتی “منصفانه” می‌دانند. به گزارش گذارنیوز زنگنه در جمع خبرنگاران در وین گفت که ایران از قیمت فعلی نفت “راضی نیست.” قرار […]

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، که برای شرکت در نشست کشورهای عضو سازمان صادرکننده نفت (اوپک) به وین سفر کرده، گفته است که اکثر اعضای اوپک قیمت ۷۵ دلار برای هر بشکه را قیمتی “منصفانه” می‌دانند.

زنگنه

به گزارش گذارنیوز زنگنه در جمع خبرنگاران در وین گفت که ایران از قیمت فعلی نفت “راضی نیست.”

قرار است در نشست وزیران نفت عضو اوپک که صبح امروز (جمعه ۵ ژوئن) در وین آغاز شده، درباره سقف تولید تصمیم گرفته شود.

وزرای نفت عراق، آنگولا و ونزوئلا هم در هفته جاری قیمت ۷۵ تا ۸۰ دلار را برای هر بشکه منصفانه دانستند.

قیمت نفت خام برنت که در ماه ژانویه سال جاری به ۴۵ دلار در هر بشکه یعنی پایین ترین رقم در شش سال اخیر رسیده بود، این هفته تا ۲۰ دلار افزایش یافت، هرچند طی هفته جاری ۵ درصد از بهای آن کاسته شد.

عادل عبدالهادی، وزیر نفت عراق هم هم‌زمان با آغاز نشست وزرای نفت اوپک گفت در حالی که تمامی گزینه ها در جریان نشست امروز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، اما او امیدوار به افزایش قیمت و تقاضای نفت است.

سهیل بن محمد المزروعی، وزیر نفت امارات متحده عربی هم گفت که ایجاد توازن در بازارهای نفتی نیازمند زمان است. به گفته وزیر نفت امارات تصمیمی که اوپک در نوامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۴) درباره میزان تولید اتخاذ کرد، تصمیمی درست بود.

علی النعیمی، وزیر نفت عربستان سعودی هم در جمع خبرنگاران گفت: “شرایط رو به بهبودی است و ما امیدواریم که این روند ادامه یابد.”

وزیر نفت عربستان افزود چنانچه قیمت ها همانطوری که هست باقی بماند، تولید نفت از میادینی که استخراج نفت از آنها پرهزینه است، کاهش خواهد یافت.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس