تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در نخستین نشست کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی شهرهای استان تهران بیانیه ای جهت تببین دقیق اهداف این نشست اعلام شد. به گزارش ایسنا، در متن این بیانیه در راستای تحقق اهداف نشست، محورهایی به شرح زیر مورد تاکید قرار گرفته است. تحقق و نهادینه سازی اندیشه‌های دینی و سیاسی حضرت امام خمینی […]

[ad_1]

بیانیه

در نخستین نشست کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی شهرهای استان تهران بیانیه ای جهت تببین دقیق اهداف این نشست اعلام شد.

به گزارش ایسنا، در متن این بیانیه در راستای تحقق اهداف نشست، محورهایی به شرح زیر مورد تاکید قرار گرفته است.

  1. تحقق و نهادینه سازی اندیشه‌های دینی و سیاسی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در تمامی سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات فرهنگی و اجتماعی شهرهای استان تهران.
  2. بهبود کیفیت فرهنگی شهرنشینی با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود و با حفظ حقوق اجتماعی شهروندان به منظور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی.
  3. اولویت دادن به اقدامات پیشگیرانه با تاکید بر توانمندسازی در حوزه‌های حمایتی و آسیب‌های اجتماعی و همکاری در مهار آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی در حریم شهرها، مناطق همجوار و اتخاذ سیاست‌های واحد در مواجه با مشکلات مشترک.
  4. هم افزایی و مشارکت کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی در بررسی و تدوین برنامه‌ها و طرح‌ها در سطح استان و ارائه پیشنهادات به شورای عالی استان‌ها و النهایه به دولت.
  5. استفاده و بهره مندی از ظرفیت‌های علمی، کارشناسی، دیدگاه‌ها و تجارب یکدیگر.
  6. تلاش‌ و پیگیری در راستای بهره گیری از امکانات و اختیارات دستگاه‌های اجرایی استانی در تحقق اهداف شوراهای اسلامی شهرهای استان تهران.
  7. تاکید بر غنی سازی اوقات فراغت، توسعه ورزش همگانی و استفاده از ظرفیت‌های تفرجگاهی، تاریخی و صیانت از عرصه‌ها و فضاهای فرهنگی و هنری و افزایش مشارکت‌های مردمی.
  8. بهره مندی از ظرفیت‌های مساجد با عنوان اصلی ترین پایگاه دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی با هدف ترویج فرهنگ دینی و به ویژه اعتلای جایگاه عفاف، حجاب و نماز بین نوجوانان و جوانان.
  9. اولویت فرهنگ سازی به جهت جلوگیری از هزینه‌های اضافی و استفاده از تولیدات داخلی در راستای حمایت بخش داخلی در راستای حمایت بخش تولید و اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل.

ما بر این باوریم که استفاده از خرد جمعی در سیاستگذاری، نظارت و اجرای بهینه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌تواند انسجام لازم را نسبت به مبانی فرهنگی و اسلامی ایجاد نماید.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس