تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] فرماندهی کل ارتش سوریه با صدور بیانیه‌ای درباره عملیات حسکه، تصریح کرد درگیری‌ها در این شهر در واکنش به حملات جدایی‌طلبان کُرد به مواضع ارتش، به‌وقوع پیوست. به گزارش ایلنا به نقل از سانا، فرماندهی ارتش سوریه در خصوص عملیات حسکه بیانیه‌ای صادر کرد. فرماندهی ارتش سوریه در این بیانیه اعلام کرد: […]

[ad_1]

فرماندهی کل ارتش سوریه با صدور بیانیه‌ای درباره عملیات حسکه، تصریح کرد درگیری‌ها در این شهر در واکنش به حملات جدایی‌طلبان کُرد به مواضع ارتش، به‌وقوع پیوست.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، فرماندهی ارتش سوریه در خصوص عملیات حسکه بیانیه‌ای صادر کرد.


فرماندهی ارتش سوریه در این بیانیه اعلام کرد: «اخیرا شاخه نظامی حزب کارگران کردستان (آسایش) اقدام‌های تحریک‌آمیزی در شهر حسکه مانند حمله به نهادهای دولتی، قاچاق نفت، تعطیل کردن امتحانات مدارس، ربودن شهروندان و ایجاد آشوب و بی‌ثباتی صورت داده است. این اقدام‌ها به‌تدریخ خطرناک شد به طوری‌که شهر به محاصره نیروهای آن درآمد و آنها مواضع ارتش سوریه را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند و همین امر شمار کشته‌های غیرنظامیان و ارتش را افزایش داد.»


فرماندهی ارتش سوریه تأکید کرد: «با وجود تلاش‌هایی که برای کاستن از شدت بحران و بازگرداندن آرامش به این شهر انجام شد، آسایش همچنان به جنایت‌های خود ادامه می‌دهد که این امر مستلزم واکنش ارتش سوریه به این اقدام‌ها بود.»


در این بیانیه همچنین آمده است: «فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح تصریح می‌کند که پاسخ به تجاوزهای مکرر آسایش علیه شهروندان و ارتش سوریه هیچ ارتباطی به هیچ گروهی ندارد و ارتش سوریه به مبارزه با این اقدام‌های تجاوزگرایانه از سوی هر گروه و جناحی که باشد، مصمم است و تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از انفجار اوضاع و حفظ حاکمیت و وحدت سوریه انجام می‌دهد.»


 بر این اساس، روز گذشته پس از حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش سوریه به مواضع کُردها، که در واکنش به حملات آنها به مواضع ارتش در محله‌های «النشوه» و «غویران»  صورت گرفت، هزاران غیر نظامی این مناطق را تخلیه کردند.


هم‌زمان، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که جنگنده‌هایی برای حمایت از نیروهای آمریکایی، که با نیروهای کُرد در حسکه همکاری می‌کنند، اعزام کرده است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس