تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان بیانیه پایانی یکصد و چهل و ششمین اجلاس وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره پیرامون جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را مردود و مفاد آن را ناشی از اغراض سیاسی و عدم درک واقعیت‌های تاریخی دانست. به گزارش ایسکانیوز به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای […]

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان بیانیه پایانی یکصد و چهل و ششمین اجلاس وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره پیرامون جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را مردود و مفاد آن را ناشی از اغراض سیاسی و عدم درک واقعیت‌های تاریخی دانست.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی‌گفت: این بیانیه مصداق بارز دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران است و ما ضمن تأکید بر اقدامات قانونی و مشروع در قلمرو سرزمینی خود، طرح این‌گونه ادعاها در خصوص جزایر ایرانی را شدیداً محکوم کرده و مفاد آن را کاملاً رد می‌کنیم.

وی افزود: این‌گونه موضع‌گیری‌های نسنجیده باعث بروز شکاف‌های هرچه بیش‌تر در بین کشورهای منطقه و تأخیر در همکاری‌های هدفمند منطقه‌ای خواهد شد و تأثیر دیگری نداشته و نخواهد داشت.

قاسمی تأکید کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال کشورهای حوزه خلیج فارس، رعایت حسن همجواری، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی دیگران و توجه به واقعیت‌های تاریخی و حقوقی و شرایط حساس کنونی منطقه است.

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس