تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴

دوستانی که با همکاری یکدیگر دست به سرقت از منازل شهروندان تهرانی می‌‌زدند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند. به گزارش گذارنیوز  در تاریخ ۵ خرداد امسال و از طریق تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، اخبار و اطلاعاتی مبنی بر حضور مشکوک چند جوان در داخل یک رستوران (چلوکبابی) در منطقه […]

دوستانی که با همکاری یکدیگر دست به سرقت از منازل شهروندان تهرانی می‌‌زدند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

دزد

به گزارش گذارنیوز  در تاریخ ۵ خرداد امسال و از طریق تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، اخبار و اطلاعاتی مبنی بر حضور مشکوک چند جوان در داخل یک رستوران (چلوکبابی) در منطقه تهرانپارس اعلام شد. در تماس با ۱۱۰ اعلام شده بود که دو جوان با قیافه‌های مشکوک در داخل یک کبابی در حال تقسیم طلا و جواهرات بین خود هستند.

با حضور مأموران کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس در محل، دو جوان حاضر در رستوران به محض توقف گشت موتورسوار در مقابل رستوران و با بجای گذاشتن یک دستگاه خودرو سواری پیکان وانت سفید رنگ و ضمن رها کردن کیف دستی حاوی مقادیر متنابهی طلا و جواهرات از محل متواری شدند.

پرونده در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با توجه به کشف مقادیر قابل توجهی طلا و جواهرات و احتمال سرقت آنها به شیوه سرقت منزل، پرونده اولیه در این خصوص تشکیل و ضمن هماهنگی با شعبه دوم دادیاری دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی اولین متهم از طریق فیش بانکی

در شرایطی که تحقیقات جهت شناسایی آخرین مالک خودرو پیکان وانت – به صورت قولنامه دستی و در چندین نوبت خرید و فروش شده بود – در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت، کارآگاهان در بازرسی دقیق از داخل پیکان وانت موفق به پیدا کردن یک عدد فیش بانکی می‌شوند.

با بررسی تراکنش مالی صورت گرفته از طریق فیش بانکی، احدی از شهروندان در منطقه تهرانپارس شناسایی و در تحقیقات از وی مشخص می‌شود که پول واریز شده به حسابش بابت اجاره یک واحد آپارتمانی مسکونی در فلکه اول تهرانپارس – خیابان ۱۵۴ شرقی بوده است . این شخص ( صاحب آپارتمان ) به کارآگاهان عنوان کرد: این پول توسط مستأجر بنده بنام «حسن . ک» به حسابم واریز شده است.

دستگیری متهمان

کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی نامحسوس اطمینان پیدا کردند آپارتمانی که به صورت مجردی از سوی «حسن . کم» (۲۴ ساله) اجاره شده به محل تردد افراد ناشناسی تبدیل شده که همین موضوع زمینه نارضایتی سایر ساکنان آپارتمان را ایجاد کرده؛ در ادامه، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اطمینان از حضور حسن در داخل آپارتمان قصد دستگیری وی را داشتند اما او که حفاظ درب را از داخل قفل کرده بود، با اطلاع از حضور کارآگاهان اقدام به فرار از طریق پنجره آپارتمان در طبقه سوم ساختمان می‌کند که نهایتا با توجه به محاصره کامل مجتمع از سوی کارآگاهان، دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می‌شود.

«حسن» پس از دستگیری و در همان مراحل اولیه تحقیقات صراحتا به ارتکاب سرقت‌های منازل شهر تهران اعتراف و دو همدست خود بنام های «رضا . ک» ( آخرین خریدار خودرو پیکان وانت ) و «جعفر . ن» را به مأموران معرفی می‌کند. با شناسایی مخفیگاه رضا ( ۲۲ ساله ) و جعفر ( ۲۵ ساله ) در خیابان دماوند و فلکه اول تهرانپارس، این دو نفر دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

با انجام تحقیقات از دو متهم دستگیر شده، آنها نیز اعترافات حسن . ک را تأیید کردند؛ در ادامه جعفر در اعترافات خود عنوان کرد که علاوه بر انجام سرقت‌های انجام شده با حسن و رضا، با دو سارق دیگر منزل بنام های «مرتضی . م» و «میلاد . هـ» سرقت های مشترک و متعدد دیگری را انجام داده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس