تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1]  رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند بوش پدر (جرج اچ.دبلیو بوش) رئیس‌جمهور آمریکا در سال‌های ۱۹۸۹-۱۹۹۳ به هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات رای خواهد داد.  به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، بوش پدر که پیش‌تر مخالفتش با نامزدی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان را علنی بیان کرده بود تصمیمش برای رای دادن به خانم کلینتون، […]

[ad_1]

 رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند بوش پدر (جرج اچ.دبلیو بوش) رئیس‌جمهور آمریکا در سال‌های ۱۹۸۹-۱۹۹۳ به هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات رای خواهد داد.
 
به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، بوش پدر که پیش‌تر مخالفتش با نامزدی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان را علنی بیان کرده بود تصمیمش برای رای دادن به خانم کلینتون، کاندیدای حزب رقیب را در گفتگو با برادرزاده جان. اف. کندی برملا کرده است.
 
با وجود این، دفتر بوش هنوز صحت و سقم این تصمیم رئیس جمهور اسبق آمریکا را تایید نکرده است و سخنگوی او گفته در حال بررسی آن است.
 
در همین حال، شبکه خبری سی.ان.ان گزارش کرده بوش تصمیم خود برای رای دادن به خانم کلینتون را روز گذشته (دوشنبه) در حضور جمعی چهل نفره بیان کرده است.
 
جرج اچ.دبلیو. بوش که در خلال سالهای ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ رئیس جمهوری آمریکا بود پیش‌تر با اعلام مخالفت با دونالد ترامپ از شرکت در همایش ملی جمهوری‌خواهان که ماه ژوئن گذشته برگزار شد انصراف داده بود.
 
علاوه بر بوش پدر، جرج دبلیو. بوش، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و جب بوش، فرماندار ایالت فلوریدا هم پیش‌تر اعلام کرده بودند از نامزدی دونالد ترامپ حمایت نمی‌کنند اما هیچ کدام از آنها از رای دادن به نامزد حزب رقیب سخنی به میان نیاورده بودند.
 
خبر حمایت بوش پدر از هیلاری کلینتون را کاتلین کندی، برادر زاده جان اف. کندی، که پیش‌تر قائم مقام فرماندار مریلند هم بوده، برملا کرد.

 خانم کندی با انتشار عکسی از دیدار اخیر خود با جرج بوش پدر در شبکه اجتماعی فیسبوک زیر آن نوشت: “رئیس جمهور به من گفت به کلینتون رای می‌دهد.”
 
با وجود این، جیم مک‌گرت، سخنگوی جرج اچ.دبلیو. بوش روز سه‌شنبه (۲۰ سپتامبر) با احتیاط در مورد صحت این خبر در توییتر نوشت: “آنهایی که درباره نامزد مورد نظر رئیس‌جمهور در انتخابات پیش‌رو گزارش می‌کنید، مطلع باشید که کسی در دیدار میان خانم کندی و رئیس جمهور حضور نداشته که بتواند این گفته را تایید کند. ما هنوز در حال بررسی این موضوع هستیم، خیلی عجله نکنید.”
 
موضوع حمایت جرج بوش پدر از خانم کلینتون که تنها چند روز پیش از نخستین مناظره رو در روی او با دونالد ترامپ مطرح شده، می‌تواند فصل جدیدی از جنگ کلامی میان این دو نامزد دو حزب اصلی آمریکا قلمداد شود.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس