تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر خارجه بریتانیا اقدامات روسیه در سوریه را محکوم و مسکو را به ارتکاب جنایت جنگی در حلب متهم کرد. به گزارش ایسکانیوز، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا امروز (یکشنبه) مدعی شد: دولت روسیه هم به دولت دمشق کمک می‌کند و هم خودش در سوریه سلاح به دست گرفته […]

[ad_1]

وزیر خارجه بریتانیا اقدامات روسیه در سوریه را محکوم و مسکو را به ارتکاب جنایت جنگی در حلب متهم کرد.

به گزارش ایسکانیوز، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا امروز (یکشنبه) مدعی شد: دولت روسیه هم به دولت دمشق کمک می‌کند و هم خودش در سوریه سلاح به دست گرفته است.

وی گفت:” روسیه مسئول طولانی شدن جنگ در سوریه است و چه بسا با هدف گیری کاروان امدادرسانان سازمان ملل مرتکب جرائم جنگی نیز شده است. وقتی حرف از حوادثی چون بمباران کاروان امدادرسانی در حلب می‌شود باید به این مساله توجه کنیم که اگر این حمله با علم و آگاهی به اینکه افراد مورد حمله غیرنظامیان بی گناه بوده‌اند صورت گرفته این یک جنایت جنگی وحشتناک است.”

دولت‌های دمشق و مسکو دخالت در حمله روز دوشنبه را علیه کاروان‌های صلیب سرخ و سازمان ملل رد کرده و گفتند که در این باره نقشی نداشتند اما بوریس جانسون گفته بر این باور است که این حمله توسط جنگنده های روسی صورت گرفته است.

وی واکنش غرب را به این حمله مورد انتقاد قرار داد و گفت: هیچ واکنش خوبی از جانب دولت های غربی درباره این موضوع صورت نگرفته است.

جانسون مدعی شد: “از سرگیری حملات دولت سوریه علیه مخالفان نیز وحشیانه است.”

وی همچنین درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز گفت: ما کار زیادی برای انجام دادن داریم تا این روند قطعی شود اما زمانیکه انجام شد،‌ کشور اجازه طولانی شدن روند خروج را نمی‌دهد.

وزیر خارجه انگیس در جریان مصاحبه با شبکه خبری بی.بی.سی گفت: به نظرم مساله حساس و مهم این است که ما نباید پیش از کریسمس این کار را انجام دهیم. اما پس از آن همانطور که نخست وزیر گفته روند باید به طور کامل اجرایی شود.

۷۰۱۳۰۴

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس