تاریخ انتشار: ۱۸ خرد ۱۳۹۵
در جلسه‌ای به‌ ریاست روحانی؛

۲۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی در جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.

به گزارش “گذارنیوز”  جلسه هیئت‌امنای صندوق توسعه ملی روز سه‌شنبه به‌ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور تشکیل شد و مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این صندوق مورد بررسی قرار گرفت.

صورت‌های مالی سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ و بودجه سال ۱۳۹۵ صندوق توسعه ملی تصویب شد

در ابتدای جلسه سیدصفدر حسینی رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با ارائه گزارشی از منابع، مصارف و اقدامات این صندوق تا پایان سال ۱۳۹۴ گفت: تمامی ارکان صندوق توسعه ملی نسبت به فعالیت شفاف و قانونی این صندوق اجماع نظر دارند.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با ارائه گزارشی از چگونگی تأمین مالی پروژه‌های مختلف از جمله طرح‌های نیروگاهی، کشاورزی و گردشگری و… خاطرنشان کرد: نحوه تنظیم قراردادها با بانک‌ها و تأمین مالی طرح‌ها و پروژه‌ها، فنی و حقوقی، دارای منطق اقتصادی بوده و در حال حاضر صندوق توسعه ملی هیچ معوقه ارزی و ریالی ندارد.

وی ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی برای همکاری با صندوق‌های بین‌المللی در راستای بهره‌گیری از فرصت‌های جدید ایجاد شده در مناسبات بین‌المللی پس از برجام را تشریح کرد.

در جلسه هیات‌ امنای صندوق توسعه ملی، صورت‌های مالی سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ و بودجه سال ۱۳۹۵ این صندوق به تصویب رسید.

همچنین با تصویب هیئت‌امنای صندوق توسعه ملی، در سال جاری ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی و ۳هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای کشاورزی و صنعتی اختصاص یافت.

در این جلسه سیاست‌های سرمایه‌گذاری و چگونگی همکاری صندوق با  نهادها و مؤسسات مالی خارجی برای تأمین مالی پروژه‌های داخلی نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس