تاریخ انتشار: ۰۶ ارد ۱۳۹۵
نجفقلی حبیبی:

مردم با حضور در انتخابات هفتم اسفند ۹۴ با شور و اشتیاق وصف ناپذیر به پای صندوق‌های رای رفتند و جمهوریت نظام را در کنار اسلامیت نظام متبلور کردند.

به گزارش “گذارنیوز” به نقل از پویش حبیبی، نماینده دوره سوم مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: انتخاب اصلاح‌طلبان برای ورود به مجلس به عنوان بازوی همکاری دولت بسیار با اهمیت است. دولت یازدهم می‌تواند با همکاری با نمایندگان دهمین دوره مجلس برنامه‌های دوره پسابرجام را به خوبی به مرحله‌ اجرایی برساند. ما به یک مجلس قوی و کمک حال دولت نیاز داریم. البته این جمله بیانگر این مسئله نیست که ما خواستار تشکیل مجلس مطیع و فرمانبر دولت هستیم.

عضو شورای بازنگری قانون اساسی در سال ۱۳۶۸ ادامه داد: با توجه اهمیت مجلس و جایگاه آن در نظام اجتماعی و مدیریت کشور هر اندازه تصمیمات نمایندگان آن بر اساس خردمندی، عقل تدبیر و درایت باشد بهتر می تواند مسائل کشور را حل کند.

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی افزود: امیدوارم ملت بزرگ ایران با حضور در دور دوم انتخابات برای تکمیل نمایندگانی که در دور اول به مجلس راه پیدا کرده‌اند، پارلمانی آرمانی، معتدل و مبتنی بر خرد و عقلانیت را شکل دهند.

وی ادامه داد: مجلسی می‌خواهیم که نمایندگان آن بتوانند بدون جنجال و هیاهو نظرات خود را مطرح کنند و راه حل‌های بهتری برای اداره کشور پیدا کنند.

حبیبی گفت: منظور ما مجلسی است که با تذکرات و سئوالات نابجا وقت دولت را در انجام امورات کشور هدر ندهد. با توجه به انتخابات ٧ اسفند و همچنین ترکیب کاندیداهای راه یافته به دور دوم انتخابات، مجلس دهم را باید مجلسی معتدل و با حضور کاندیداهای مختلفی از دو جناح سیاسی مهم دانست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در مورد بی تجربه بودن برخی نمایندگان راه یافته مجلس دهم خاطر نشان کرد: هرچند برخی نمایندگان راه یافته به مجلس برای نخستین بار ردای نمایندگی را بر تن می‌کنند و برای خیلی از ما ناشناخته هستند اما در جریان مسائل سیاسی کشور بوده‌اند. اینگونه نیست که بدون آگاهی از فضای سیاسی و اجتماعی و اقتصادی کشور، بهارستان را برای نخستین تجربه کاری خود انتخاب کرده باشند. بنابراین مجلس آینده مبتنی بر خرد و عقلانیت و کارشناسی خواهد بود.

نماینده سابق مجلس سوم در مورد حملات اخیر به دولت بعد از انتخابات هفتم اسفند گفت: این حملات برای ناامید کردن مردم از دولت و دستاوردهای آن است اما مردم در هفتم اسفند نشان دادند که توجهی به این سخنان ندارند و بر اساس عقلانیت و تدبیر رای می‌دهند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس