تاریخ انتشار: ۰۴ ارد ۱۳۹۵

شکل گیری مجلس عقلانیت در کنار دولت اعتدال، می‌تواند آرامش را بیش از بیش در کشور حاکم کند و زمینه ساز بهبود اوضاع اقتصادی مردم را فراهم کند و ایرانیان بعد از سال‌ها التهاب در معیشت،طعم شیرین آرامش را بچشند.

به گزارش “گذارنیوز” جمعه آینده شاهد برگزاری دور دوم انتخابات مجلس دهم در برخی شهرها هستیم. ۶۸ کرسی مجلس دهم هنوز نمایندگان خود را نشناخته‌اند و دو جریان اصول‌گرا و اصلاح‌طلب و البته نیروهای مستقل خود را آماده رقابت برای کسب صندلی‌های باقی مانده می‌کنند.

در دور اول این انتخابات که در اسفند ماه برگزار شد جریان اعتدال توانست اکثر کرسی‌های مجلس را به خود اختصاص دهد. جریان اعتدال در اینجا شامل اصول‌گرایان و اصلاح طلبان اعتدالی می‌شود. کسانی که طی دو سال گذشته در سخنان و رفتار خود از برجام، دولت و اعتدال حمایت کردند و در برابر افراط‌گری‌های بخشی از جامعه به ویژه دلواپسان ایستادند.

اهمیت دور دوم انتخابات برای جریان اعتدال به اندازه مرحله اول است. هنوز کار تمام نشده است و جریان مخالف اعتدال به این دور از انتخابات دلخوش کرده است. مخالفین دولت بر اساس این استدلال که همیشه مردم در دوره دوم انتخابات مجلس کمتر از دور اول شرکت می‌کنند، امید دارند که بتوانند نیروهای خود را وارد مجلس کنند. این جریان بر اساس همین استراتژی می‌خواهد یک اقلیت قدرتمند را در مجلس دهم شکل دهد.

اولین سال مجلس دهم که همزمان شده است با اولین سال دوران پسابرجام از اهمیت فراوانی برخوردار است. روحانی و دولت با توجه به سختی دوران پسا برجام احتیاج به یک مجلسی دارند که بتواند هم پای دولت حرکت کند و برجام را به فرجام خود برساند.

مرور درگیری‌‌های نمایندگان دلواپس مجلس نهم با دولت بر سر برجام به خوبی حکایت از این معنا دارد که دولت روحانی چقدر احتیاج به یک مجلس همفکر با خود است. برجام جدا از تعهداتی طرف خارجی، احتیاح به یک عزم ملی و جدی در داخل به ویژه بین دو قوای مقننه و مجریه دارد. نمی‌شود دولت از برجام دفاع کند و نمایندگان مجلس آن را مغایر با منافع ملی بنامند.

شرکت‌های خارجی در صورتی که از ایران صدای واحدی بشنوند حاضر به سرمایه گذاری در کشور هستند و اگر آنها صداهای گوناگونی در زمینه برجام از کشور بشنوند، به سرمایه گذاری در ایران اطمینان نمی‌کنند و سرمایه‌های خود را به جای ایران در کشورهای رقیب جمهوری اسلامی در منطقه سرمایه گذاری‌ خواهند کرد. آنها اما اگر ببنیند که دولت، مجلس و دیگر نهادهای کشور در مورد برجام یک نظر واحد دارند آنها نیز با فراغ بال در کشور سرمایه گذاری می‌کنند و زمینه رشد اقتصادی کشور فراهم می‌شود.

شکل گیری مجلس عقلانیت در کنار دولت اعتدال، می‌تواند آرامش را بیش از بیش در کشور حاکم کند و زمینه ساز بهبود اوضاع اقتصادی مردم را فراهم کند و ایرانیان بعد از سال‌ها التهاب در معیشت،طعم شیرین آرامش را بچشند.

برای رسیدن به این آرامش باید در حوزه‌هایی که در آن انتخابات برگزار می‌شود، مردم شرکت کنند و با حضور خود حماسه‌ای دیگر را شکل دهند و آرامش را با رای خود به کشور هدیه کنند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس