تاریخ انتشار: ۱۱ خرد ۱۳۹۴

نوبخت با اشاره به پرسشی درخصوص ارسال نامه از مجمع روحانیون مبارز به دولت گفت: ما چنین نامه‌ای در دولت دریافت نکرده ایم، نمی دانم به شخص رئیس جمهور داده شده است یا خیر، البته حتماً اگر گفته اند نامه را ارسال کرده اند، ارسال کرده اند. / جمعات علیه مذاکرات غیرقانونی و غیر شرعی […]

نوبخت با اشاره به پرسشی درخصوص ارسال نامه از مجمع روحانیون مبارز به دولت گفت: ما چنین نامه‌ای در دولت دریافت نکرده ایم، نمی دانم به شخص رئیس جمهور داده شده است یا خیر، البته حتماً اگر گفته اند نامه را ارسال کرده اند، ارسال کرده اند. / جمعات علیه مذاکرات غیرقانونی و غیر شرعی است.
نوبخت
به گزارش گذارنیوز محمدباقر نوبخت در ادامه نشست خبری امروز در پاسخ به پرسشی در خصوص ارسال نامه مجمع روحانیون مبارز به دولت درباره ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات افزود: وقتی سخنگوی قوه قضاییه در این خصوص اظهار نظر کرده، چون شخصیت قانونمندی است، حتماً مستنداتی دارد که من از آن بی‌خبرم.وی گفت: در شورای عالی امنیت ملی که بنده عضو آن هستم به خاطر ندارم که چنین مصوبه‌ای داشته باشد.

نوبخت با اشاره به پرسشی درخصوص ارسال نامه از مجمع روحانیون مبارز به دولت افزود: ما چنین نامه‌ای در دولت دریافت نکرده ایم، نمی دانم به شخص رئیس جمهور داده شده است یا خیر، البته حتماً اگر گفته اند نامه را ارسال کرده اند، ارسال کرده اند.

وی گفت: اما این روزها خیلی مد است که به عنوان نمونه می گویند ۶۷۳۲ استاد دانشگاه در اعتراض به موضوعی نامه دادند و ما می گردیم که نامه کجاست و به چه کسی رسیده است، اگر نامه مخاطبش ما هستیم باید به ما تسلیم شود گرچه می شود سرگشاده هم آن را منتشر کرد.

نوبخت افزود: به هر حال اینکه این نامه به رئیس جمهور رسیده یا نه، بی اطلاعم. من قبلاً نظرم را درباره شخصیت محترم رئیس دولت اصلاحات اعلام کرده ام.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «هفته گذشته با برگزاری تجمعاتی در اعتراض به مذاکرات هسته ای به رغم عدم صدور مجوز برای این تجمعات و لغو برنامه های مجوز دار از جمله سخنرانی علی مطهری در کرج مواجه بودیم. برنامه دولت برای مواجهه با این اقدامات غیرقانونی چیست» اظهار داشت: با وجود اینکه رهبری این امکان را فراهم کرد همه دیدگاه ها نظرات خود را بیان کنند و در همین راستا در دانشگاه ها گفت و شنودهای دو طرفه ایجاد شد و صدا و سیما به طور موسع این برنامه ها را پوشش داد؛ انتظار می رفت پیام کسانی که دلواپس هستند فرصت داشته باشند دغدغه هایشان که برای دولت محترم است را مطرح کنند که البته به طور کامل مطرح کرده اند.

وی تاکید کرد: با این وجود برگزاری این تجمعات غیرقانونی بود و اینها باید بدانند این کار علاوه بر اینکه غیرقانونی است  بر مبنای نگاه امام خمینی و مقام معظم رهبری خلاف شرع هم هست. انتظار می رود گفته ها و رفتار این افراد با هم منطبق باشد وقتی به شرع اعتقاد داریم باید کار غیر شرعی انجام ندهیم.

سخنگوی دولت در خصوص انتقادهای صورت گرفته در مورد عملکرد صدا و سیما در خصوص پخش گزینشی برخی مطالب گفت: برخی معتقدند صدا و سیما به حد کافی نظرات مخالفان را پخش می‌کند و گاهی لحن و روش آنها نیز استهزا و تمسخر است. به نظر من افکار عمومی می‌تواند به خوبی در این مورد اظهار نظر کند.   مردان دیپلمات ما در مذاکرات با همه توان در تلاش هستند و همه مساعی خود را برای شکستن حلقه تنگ تحریم‌های ظالمانه به کار می‌گیرند تا ملت ایران  ضمن برخورداری از حقوق هسته‌ای خود بتواند از منابع لازم برخوردار شوند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی افزود: قطعا این مطالب و تجمع‌ها٬ بر عملکرد دولت و نمایندگان ملت در مذاکرات تاثیر سوء ندارد٬ اما افکار عمومی با دقت فضا را رصد می‌کند و در زمان مناسب نسبت به این موضوعات اظهار نظر خواهد کرد. همچنین در مورد عدم انعکاس اظهارات یادگار امام (ره) از رساله ملی داوری را به عهده رسانه‌ها و افکار عمومی واگذار می‌کنم.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس