تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مجتبی خسروتاج در دیدار با نماینده ویژه تجاری نخست وزیر انگلیس بر رابطه برد ـ برد با انگلیس تأکید کرد. به گزارش اقتصادنیوز، مجتبی خسروتاج، قائم مقام وزیر صنعت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، در دیدار با لرد لامونت، نماینده ویژه تجاری نخست وزیر انگلیس، در تهران با اعلام این موضوع […]

[ad_1]


مجتبی خسروتاج در دیدار با نماینده ویژه تجاری نخست وزیر انگلیس بر رابطه برد ـ برد با انگلیس تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، مجتبی خسروتاج، قائم مقام وزیر صنعت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، در دیدار با لرد لامونت، نماینده ویژه تجاری نخست وزیر انگلیس، در تهران با اعلام این موضوع که در زمینه اقتصادی به دنبال رابطه برد – برد با انگلیس هستیم، عنوان کرد: میزان واردات ایران از بریتانیا نسبت به صادرات به آن کشور، فاصله زیادی دارد که باید تعادلی در این زمینه با افزایش صادرات محصولات ایرانی به بریتانیا ایجاد شود.

خسروتاج در این دیدار همچنین با تأکید بر اهمیت احیا و توسعه فعالیت‌های بیمه‌ای و بانکی بین دو کشور گفت: گسترش مناسبات و همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی و صنعتی بدون روابط موثر بانکی و بیمه‌ای، کارآمد نخواهد بود.

قائم مقام وزیر صنعت سپس با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی کشور از جایگاه رقابتی انگلستان طی دهه آینده در اروپا و دنیا در بخش تجارت و صنعت، اظهار کرد: برای تجار ما مهم است که بدانند بریتانیا در طی دهه آینده در چه بخش‌هایی توان رقابتی خواهد داشت تا بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی ما نیز در چارچوب آن بخش‌ها، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری مناسب انجام دهند.

آن طور که روابط عمومی سازمان توسعه تجارت گزارش داده، تسهیل صدور روادید و افزایش سطح همکاری‌های دو جانبه برای اعطای تسهیلات اعتبار خریدار و همکاری در زمینه کاهش نرخ ریسک کشوری در بین کشورهای OECD از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بود.

لرد لامونت نماینده ویژه تجاری نخست وزیر بریتانیا در امور ایران و رئیس اتاق مشترک بازرگانی بریتانیا و ایران نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های موجود همکاری میان دو کشور، بر حل و فصل مسائل بانکی تاکید کرد و گفت: در راستای مذاکرات انجام شده با وزیر امور خارجه آمریکا همچنین اوفک (OFAC)، نمایندگان خزانه‌داری آمریکا و سایر اشخاص ذیربط به دنبال حل و فصل مشکلات باقی مانده هستند.

او همچنین ضمن اشاره به انجام تعامل برخی بانک‌های کوچک با ایران، بخشی از این مسائل را مربوط به عدم تطبیق استانداردهای بانکی ایران با دنیا دانست و گفت: این مسئله باعث کندی کار و ایجاد مشکلات فنی می‌شود.

نماینده ویژه تجاری نخست وزیر بریتانیا در امور ایران در خصوص مسایل مربوط به روادید هم گفت که فرایند تسهیل روادید یک موضوع دوجانبه است و با همکاری سفارتخانه‌های دو کشور قابل پیگیری است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی انگلیس و ایران افزود: بریتانیا بر این اعتقاد است که در بخش‌های خدمات مالی و نفت و گاز، زیربناها، ریل و راه آهن، فرودگا‌ه‌ها، خدمات طراحی، مشاوره فنی و هوا فضا می‌توان شرایط بهتری در رقابت با دیگر کشورها ایجاد کرد.

در این جلسه قرار شد طرفین با تبادل هیات‌های تخصصی و بررسی کارشناسی، نقشه راه همکاری‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری دو کشور را در زمینه‌های خدمات مالی و بانکی، نفت و گاز، هوا و فضا، انرژی‌های تجدیدپذیر، دارو و سلامت و تجارت بین‌الملل و سایر موارد مورد علاقه طرفین تهیه و تدوین کنند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس