تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نخستین واحد تولید ماده معدنی بوهمیت در کشور با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو به بهره برداری رسید. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در این مراسم که جمعی از مقامات استان آذربایجان شرقی، مجری و مشاوران طرح حضور داشتند طرح تولید بوهمیت […]

[ad_1]

نخستین واحد تولید ماده معدنی بوهمیت در کشور با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در این مراسم که جمعی از مقامات استان آذربایجان شرقی، مجری و مشاوران طرح حضور داشتند طرح تولید بوهمیت از آلومینا راه اندازی شد.  در این مراسم، مهدی کرباسیان با اعلام اینکه تاکنون نیاز کشور به این ماده معدنی از خارج وارد می شد تصریح کرد: واحد تولید بوهمیت، قادر به تامین نیاز داخلی کشور به این ماده است.


واحد تولید بوهمیت از ظرفیت ۳۰۰ تن در سال برخوردار است که توسط متخصصان در شرکت های داخلی، بومی سازی و راه اندازی شده است.


پودر بوهمیت که پودر پایه برای تولید محصولات کاتالیستی است در صنایع مختلف به عنوان ماده ای دیرگداز و جاذب رطوبت، کاربرد وسیعی دارد. تولید این ماده، ارزش افزده بسیار بالایی هم در داخل کشور ایجاد می کند. مطالعات صورت گرفته نشان می دهد، تولید صنعتی بوهمیت از نرخ بالای بازگشت سرمایه برخوردار است.


بهای هر تن بوهمیت در بازار برابر با ۲۵میلیون تومان است.


 واحد تولید ماده معدنی بوهمیت در مرکز تحقیقات غرب کشور (آذر شهر، استان آذربایجان شرقی) واقع است.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس