تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه برای پیشبرد پروژه ایجاد مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی در کشور ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفت: امیدواریم با همکاری وزارت بهداشت بتوانیم مراکز توانبخشی را ایجاد کرده و مشکلات مردم را در این حوزه رفع کنیم. به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در مراسم […]

[ad_1]

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه برای پیشبرد پروژه ایجاد مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی در کشور ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفت: امیدواریم با همکاری وزارت بهداشت بتوانیم مراکز توانبخشی را ایجاد کرده و مشکلات مردم را در این حوزه رفع کنیم.

به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت بهداشت و بنیاد شهید در زمینه ایجاد مراکز توانبخشی گفت: خوشحالم که در این روزهای هفته دفاع مقدس در وزارت بهداشت که معتقدم از موفق‌ترین وزارتخانه‌های دولت تدبیر و امید است این جلسه تشکیل شده است.

وی افزود: هدف از تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط امام راحل این بود که بتوانیم به جامعه ایثارگران کشور خدمت‌رسانی کنیم چرا که همه ما بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مدیون این افراد هستیم و باید بی‌منت نسبت به‌ آنها و خانواده‌هایشان خدمت کنیم.

شهیدی با بیان اینکه بنیاد شهید سال‌ها پیش تصمیم گرفت تا در هر مرکز استان یک مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی برای ایثارگران بسازد گفت: زمانی که من به بنیاد آمدم برخی فازهای این مجتمع افتتاح شد و ما تصمیم گرفتیم که حتما با سرعت بیشتری این پروژه را پیش ببریم و خوشبختانه امروز بیش از نیمی از مراکز استان‌هایمان مجمتمع‌های فرهنگی‌شان آماده شده و در یک سوم استانها نیز تمام فازها به بهره‌برداری رسیده‌اند. به طوریکه در هفته دولت بهره‌برداری از سه فاز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی این مجتمع در استان‌های شیراز، سمنان و اردبیل آغاز شد.

وی افزود: هدف ما از ایجاد این مجتمع‌ها این بود که مراکزی برای آزادگان، جانبازان و ایثارگران ایجاد کنیم و بر این اساس در فازهای ورزشی و فرهنگی مشکل چندانی نداشتیم اما در حوزه توانبخشی که هدفمان رسیدگی به جانبازان بود تخصصی نداشتیم و باید از وزارت بهداشت مجوزهایی گرفته می‌شد و با دانشگاه‌ها هماهنگ می‌شدیم. بر این اساس با پیشنهاد دکتر هاشمی قرار شد که تفاهم نامه همکاری برای مراکز توانبخشی امضاء کنیم و امیدواریم تا بتوانیم از این تفاهم نامه به شکل مطلوبی استفاده کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه اولویت ما در خدمات‌دهی در این مراکز با ایثارگران است گفت: البته با وسعتی که در مراکزمان وجود دارد همه مردم می‌توانند از آن استفاده کنند. بر این اساس امیدواریم که بتوانیم در مراکز همه استان‌ها این مرکز توانبخشی را ایجاد کنیم تا محرومیت کشور در این زمینه رفع شود. به عنوان مثال در حال حاضر در مرکز توانبخشی ما در بیمارستان بقیه الله تهران ۱۰۵ اتاق برای ارائه خدمات توانبخشی وجود دارد و می‌توانیم بهره خوبی از این مراکز ببریم. در عین حال این تفاهم نامه همکاری میان ما و وزارت بهداشت سه ساله است اما امیدواریم بیش از این مدت ادامه داشته باشد.

شهیدی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ مرکز ما قابل بهره‌برداری است و پنج مرکز هم طی چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد،گفت: برای اجرای کامل این کار باید در کل کشور ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کنیم تا بتوانیم این مراکز را برای ایثارگران و مردم به بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس