تاریخ انتشار: ۱۶ ارد ۱۳۹۵

شیراز- ایرنا- فرمانده قرارگاه امام حسین(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بقای انقلاب اسلامی در انقلابی بودن ماست که بهترین دفاع از انقلاب اسلامی نیز داشتن روحیه انقلابی است.

به گزارش‌‌‌‌‌به گزارش “گذارنیوز” به نقل از ایرنا سردار سرتیپ غلامحسین غیب پرور شامگاه چهارشنبه در نخستین یادواره شهدای مدافع حرم شیراز در دانشگاه شیراز با بیان اینکه انقلابی بودن ویژگی است که همه از آن برخوردار نیستند بیان کرد: امام راحل نیز انقلابی بودند و اگر امام خمینی(ره) انقلابی نبود انقلاب اسلامی به نتیجه نمی رسید و مقام معظم رهبری نیز تاکنون با روحیه انقلابی در برابر موانع دشمن ایستاده است.
وی افزود: گاهی شنیده می شود که اسلام نیازی به انقلابی بودن ندارد که بیان این حرف از سوی برخی افراد سئوال ایجاد می کند که آیا این ها می دانند و می گویند و یا نمی دانند زیرا مگر می شود تحت لوای دفاع از اسلام بود و انقلابی نبود؟
غیب پرور اظهارداشت: امروز با کدام بیان جوان ۲۰ ساله ما در مقدم ترین خط دفاع از انقلاب اسلامی حاضر می شود و آیا این روحیه انقلابی بودن او نیست؟ و آیا اگر این روحیه انقلابی بودن نبود انقلاب اسلامی باقی مانده بود؟
وی با بیان اینکه امروز بقای انقلاب اسلامی در گرو این است که اسلام باید از نوع انقلابی بودن آن دنبال شود اضافه کرد: روزی که روحیه انقلابی بودن از جوانان و مردم ما گرفته شود، دیگری چیزی نداریم و اسلام بی روح، بی تحرک و بی تاثیر همانند اسلام عربستان برای ما می ماند که آمریکا نیز به دنبال همین است.
او ادامه داد: اگر امت اسلام در جهان، از روحیه انقلابی بودن برخوردار بودند دیگر اسراییلی بر روی کره زمین وجود نداشت لذا برخی از حرف ها تنها برای ژست سیاسی است و ریشه ندارد که محافل علمی ما اعم از حوزه و دانشگاه باید در این زمینه به جامعه پاسخ دهند.
فرمانده سپاه فجر فارس عنوان داشت: گرچه تریبون و میکرفون در اختیار آقایان است اما نباید اجازه داد در فضایی که بهترین فرزندان این سرزمین در حال دفاع از انقلاب اسلامی هستند، در داخل کشور از این نوع حرف ها زده شود.
وی افزود: می گویند جوانان ما باید زبان خارجه فرابگیرند که باید به این افراد گفت این آموزش ها شرایط و مقدمه دارد و ما زمانی جوانان خودمان را به سمت آموزش زبان های بیگانه سوق می دهیم که زیرساخت های فرهنگی و فرهنگ و الگوهای تربیتی دینی اسلامی را به جوانان و فرزندان خود ارائه کرده باشیم .
غیب پرور بابیان اینکه گاهی نمی دانیم باید برای حوادث سوریه نگران باشیم و یا حوادث داخل کشور گفت: امروز انقلاب اسلامی نیازمند دفاع است که یک دفاع در سوریه، یک دفاع در تهران و یک دفاع در شیراز است.
او بیان کرد: در این زمینه همگان از جمله فعالان در دانشگاه، بازاریان و افراد کوچه و خیابان تکلیف دارند که از انقلاب اسلامی دفاع کنند که این دفاع تنها با جوهره انقلابی بودن امکان پذیر است زیرا تا انقلابی نباشیم نمی توانیم از انقلاب اسلامی دفاع کنیم.
۳۰۰۲/ ۵۰۵۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس