تاریخ انتشار: ۱۸ آبا ۱۳۹۴

بهای نفت در معاملات امروز(دوشنبه) بازارهای جهانی افزایش یافت.

به گزارش گذارخبر به نقل از رویترز، بهای نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی پس از سه روز کاهش به دلیل فاصله گرفتن دلار از قیمت‌های بالای هفته گذشته افزایش یافت.
قیمت دلار هفته گذشته بدلیل انتظارات مبنی بر افزایش نرخ بهره در سال جاری از سوی بانک مرکزی آمریکا پس از آمار مطلوب اشتغال، افزایش یافته بود.
اما ارزش دلار پس از رسیدن به بالاترین قیمت هفت ماه اخیر در روز جمعه، این هفته در برابر سبد ارزهای دیگر حدود ۰٫۲ درصد کاهش یافت.
افزایش ارزش دلار باعث می‌شود کالاهایی که با این ارز مبادله می‌شوند برای دارندگان ارزهای دیگر گران شود.
بن لیبرون – تحلیلگر بازار نفت گفت: از سوی دیگر اقتصاد آمریکا روی پای خود ایستاده و در موقعیتی است که بانک مرکزی آمریکا تصور می‌کند یک افزایش کوچک در نرخ بهره به اعتبار آن لطمه نخواهد زد.
وی افزود: این افزایش احتمالا برای تقاضای نفت مثبت خواهد بود.
نفت برنت برای تحویل در ماه دسامبر پس از کاهش قیمت یک درصدی در آخرین روز معاملات هفته گذشته، امروز با ۴۹ سنت افزایش ۴۷ دلار و ۹۱ سنت در هر بشکه معامله شد.
همچنین نفت سبک آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر با ۴۲ سنت افزایش ۴۴ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه داد و ستد شد. نفت آمریکا نیز در روز جمعه تا ۴۳ دلار و ۸۳ سنت پایین آمده بود.
آمارهای آخر هفته از چین دومین کشور مصرف کننده نفت جهان نشان داد که واردات نفت این کشور در ماه اکتبر با ۵٫۷ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۲۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تن رسیده است.
اما اگرچه واردات نفت خام چین از روزانه ۶٫۸ میلیون بشکه در روز در ماه سپتامبر به روزانه ۶٫۲ میلیون بشکه در ماه اکتبر رسیده اما این مقدار همچنان ۹٫۴ درصد بالاتر دوره مشابه سال قبل و ۸٫۹ درصد بالاتر از دوره ژانویه تا اکتبر است.
مرکز تحقیقاتی BMIاعلام کرد: تقاضای نفت چین در شرایطی است که تقاضای پالایشگاههای نیمکره شمالی به دلیل تعمیرات فصل پاییز کاهش یافته است.
این مرکز افزود: اطلاعات موجود نشان می دهد که فصل تعمیرات کوتاه تر از سالهای قبل خواهد بود چرا که پالایشگاههای مایل هستند که تاسیسات سریعا آماده شوند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس