تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه و از اعضای اصلی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در جریان گفت‌وگوها با کشورهای ۱+۵ به عنوان سفیر جدید ایران در بریتانیا انتخاب شده است. حمید بعیدی نژاد به گزارش اقتصادنیوز،‌ تنها ساعاتی پس از آنکه سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود به […]

[ad_1]


حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه و از اعضای اصلی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در جریان گفت‌وگوها با کشورهای ۱+۵ به عنوان سفیر جدید ایران در بریتانیا انتخاب شده است.

حمید بعیدی نژاد

حمید بعیدی نژاد

به گزارش اقتصادنیوز،‌ تنها ساعاتی پس از آنکه سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود به خبرنگاران گفت «پروسه ارتقای روابط ایران و بریتانیا در حال تکمیل شدن است» یک مقام آگاه در وزارت خارجه اعلام کرد: بعد از ظهر روز دوشنبه، حمید بعیدی‌نژاد سفیر جدید کشورمان در بریتانیا و نیکولاس هاپتون سفیر جدید بریتانیا در تهران به طور هم‌زمان در وزارت امور خارجه دو کشور حضور یافته و با تسلیم رو نوشت استوارنامه خود با وزرای خارجه ملاقات کردند.

آن گونه که خبرگزاری‌های داخلی گزارش داده‌اند، این مقام آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان اعلام خبر فوق گفت: بیش از یک سال است که سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران و بریتانیا فعال بوده و کلیه امور جاری توسط کاردارهای دو کشور هدایت می‌شده است.

وی گفت: اکنون در پی محقق شدن شرایط برای ارتقای روابط دو کشور تصمیم گرفتند که سفرای خود در تهران و لندن را مستقر کنند.

این مقام آگاه در عین حال تاکید کرد که ارتقای روابط به معنای حل و فصل مسائل دو جانبه نبوده و جمهوری اسلامی ایران کماکان دیدگاه‌های خود را به صورت دو جانبه و غیر آن به صراحت اعلام خواهد کرد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس