تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک روزنامه لبنانی مدعی شد رئیس‌جمهوری سوریه موافقت کرده است در پاسخ به دعوت چین، طی هفته‌های آتی به این کشور سفر کند. به گزارش ایلنا، روزنامه السفیر لبنان از سفر بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به چین طی هفته‌های آتی، خبر داد و نوشت این سفرِ «برنامه‌ریزی نشده» یک ایستگاه از مرحله بازگشت قدرتمندانه […]

[ad_1]

یک روزنامه لبنانی مدعی شد رئیس‌جمهوری سوریه موافقت کرده است در پاسخ به دعوت چین، طی هفته‌های آتی به این کشور سفر کند.

به گزارش ایلنا، روزنامه السفیر لبنان از سفر بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به چین طی هفته‌های آتی، خبر داد و نوشت این سفرِ «برنامه‌ریزی نشده» یک ایستگاه از مرحله بازگشت قدرتمندانه سوریه به پایتخت‌های جهان به‌شمار می‌رود.


طبق این گزارش، دولت پکن از سوریه خواسته است تا یک پایگاه دریایی در ساحل شهر «طرطوس» به چین اختصاص دهد.


السفیر نوشت: چین برای فراهم کردن مقدمات سفر اسد به پکن در ۱۶ آگوست « گوان یوفی» مدیر همکاری بین‌المللی در کمیسیون مرکزی نظامی چین را به دمشق اعزام کرد.


چینی‌ها که در ۳ سال نخست بحران سوریه تعاملی محافظه‌کارانه در پیش گرفته بودند، از حدود یک و نیم سال پیش حمایت خود از این کشور سوریه و اجرایی کردن معامله‌های نظامی- که پیش از این معلق بود- را آغاز کردند.


به نوشته السفیر، آدمیرال گوان یوفی به دمشق وعده داده است که چین برای آموزش یگان‌هایی از ارتش سوریه و تجهیز آن به سلاح اقدام می کند.


السفیر در پایان نوشت: آب‌های گرم سوریه برای بیش از حضور نیروی دریایی روسیه گنجایش دارد و بندر طرطوس در راهبرد چین برای شکستن حلقه محاصره‌اش توسط آمریکا، مشارکت کند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس