تاریخ انتشار: ۱۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] برای کسانی که خواهان نفرت پراکنی در نیایشگاه ها یا مساجد بوده و یا به آن دامن می زنند و کسانی که برخی اصول جمهوری خواهی بویژه برابری مردان و زنان را محترم نمی شمارند، جایی در فرانسه وجود ندارد. فرانسه روز دوشنبه از بسته شدن حدود ۲۰ مسجد و نیایشگاه در این کشور […]

[ad_1]

برای کسانی که خواهان نفرت پراکنی در نیایشگاه ها یا مساجد بوده و یا به آن دامن می زنند و کسانی که برخی اصول جمهوری خواهی بویژه برابری مردان و زنان را محترم نمی شمارند، جایی در فرانسه وجود ندارد.

فرانسه روز دوشنبه از بسته شدن حدود ۲۰ مسجد و نیایشگاه در این کشور از ماه دسامبر تاکنون خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس، برنار کازنوو وزیر کشور فرانسه علت بسته شدن این مساجد را موعظه افراط گری در آنها عنوان کرده است.

وی گفت: ‘برای کسانی که خواهان نفرت پراکنی در نیایشگاه ها یا مساجد بوده و یا به آن دامن می زنند و کسانی که برخی اصول جمهوری خواهی بویژه برابری مردان و زنان را محترم نمی شمارند، جایی در فرانسه وجود ندارد.’

او افزود: به همین دلیل است که من چند ماه پیش تصمیم گرفتم از طریق حالت فوق العاده، تدابیر قضایی یا اداری، مساجدی را تعطیل کنم؛ حدود ۲۰ مسجد بسته شده و مساجد دیگری نیز تعطیل خواهند شد.

کازنوو پس از ملاقات با رهبران شورای مذهبی مسلمانان سخن می گفت.

این رسانه افزود: حدود ۲۵۰۰ مسجد و نیایشگاه در فرانسه وجود دارد و در این بین گمان می رود که حدود ۱۲۰مسجد سرگرم تبلیغ و موعظه سلفی گری باشند.

وزیر کشور فرانسه گفت: از سال ۲۰۱۲ ، هشتاد نفر از این کشور اخراج و دهها مورد اخراج دیگر نیز در راه است اما او از ذکر جزئیات خودداری کرد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس