تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت از تدوین برنامه حمایتی درمانی بیماران صعب‌العلاج خبر داد و گفت: در این زمینه منتظر تعیین تکلیف مباحث بودجه‌ای آن هستیم. دکتر محمد عقیقی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد:با توجه به مشکل بیماران صعب‌العلاج برای تامین هزینه‌های تحمل ناپذیر بیماری خود، برنامه درمانی […]

[ad_1]

رییس اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت از تدوین برنامه حمایتی درمانی بیماران صعب‌العلاج خبر داد و گفت: در این زمینه منتظر تعیین تکلیف مباحث بودجه‌ای آن هستیم.

دکتر محمد عقیقی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد:با توجه به مشکل بیماران صعب‌العلاج برای تامین هزینه‌های تحمل ناپذیر بیماری خود، برنامه درمانی حمایتی در قالب یک بسته خدمتی به نام بسته حفاظت مالی از بیماری‌های صعب‌العلاج در حال حاضر آماده و به مجلس پیشنهاد شده است و در این زمینه منتظر تامین اعتبار آن در قانون بودجه ۹۵ هستیم. در صورت مصوب شدن این پیشنهاد و  همچنین تخصیص اعتبار از سوی مجلس، ما به سرعت می‌توانیم برای عملیاتی شدن این بسته اقدام کنیم.

وی ادامه داد: مراکز ارائه دهنده خدمات، پزشکان معالج بسته‌های خدمتی و انواع آن که باعث کاهش هزینه‌های کمر شکن بیماری می‌شود، نیز مشخص شده است. تامین این هزینه می‌تواند از محل طرح تحول، ردیف‌های بودجه‌ای نظام سلامت یا هر محل دیگری باشد تا بتوانیم در زمینه خدمات سرپایی این بیماران را تحت پوشش قرار دهیم و پرداختی آنها را به صفر یا حداقل برسانیم.

عقیقی افزود: از دو سال گذشته که طرح تحول اجرا شد، خدمات بستری بیماران صعب‌العلاج در قالب بسته کاهش فرانشیز طرح تحول پرداخت شد که طی آن، بیماران حداکثر شش درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. اما در مورد تامین هزینه خدمات سرپایی نیازمند این بسته هستیم. اگر این بسته مصوب شود، شاهد ارائه خدمات سرپایی خوبی به این بیماران خواهیم بود.  

به گفته رییس اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت، بیماران سرطانی، صرع مقاوم به درمان، ای بی، سلیاک، بیماری‌های متابولیک، ژنتیک مادرزادی و برخی بیماری‌های گوارشی مانند کولیت شدید از جمله ۲۸ بیماری پیشنهادی وزارت بهداشت برای پوشش خدمات سرپایی هستند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس