تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۴
القدس العربی:

یک منبع عراقی گفت به زودی ایران و روسیه به حملاتی بر ضد گروه تفکیری صهیونیستی داعش در عراق دست خواهند زد.

به گزارش “گذارخبر” به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، یکی از رهبران ائتلاف ملی (شیعه) عراق، که خواست نامش فاش نشود به این روزنامه گفت:‌ یک هیئت رسمی و نظامی عراق که چند روز به روسیه سفر کرده، درخواست کرده بود با حملات مستقیم روسیه به مواضع (گروه تکفیری صهیونیستی) داعش در عراق، موافقت شود، اما دولت روسیه برای تحقق این خواسته شرطهایی وضع کرد از جمله اینکه عراق رسما از روسیه برای حملات درخواست کند و دیگر اینکه مصونیت برای نیروهای روسیه قرار دهد، تا در صورتی که به اشتباه، غیرنظامیان کشته شدند، نیروهای روسیه تحت پیگرد قانونی قرار نگیرند.

علاوه بر این، روسیه درخواست کرده است پایگاهی در عراق به هواپیماهای روسی اختصاص داده شود و دولت عراق، بخشی از هزینه های این حملات را تقبل کند ضمن آنکه قبول پرداخت بخشی از هزینه ها می‌تواند بعد از آن صورت گیرد که اوضاع مالی عراق بهبود یابد.

این منبع تاکید کرد، درخواست رسمی عراق، مشکلی ندارد زیرا نخست وزیر، نیروهای ائتلاف ملی و فراکسیون کردها ، تمایل خود را برای حملات روسیه به مواضع داعش نشان داده اند.

به گفته این منبع، حملات هوایی به هواپیماهای روسی محدود نخواهد شد بلکه نیروی هوایی ایران نیز در حمله به مواضع داعش مشارکت خواهد کرد.

این منبع به وجود دهها خلبان ایرانی اشاره کرد که با هواپیماهای سوخوی عراق وارد این کشور شده اند. این هواپیماها را بعد از پیدایش داعش، ایران به عراق فروخته بود.

به گفته ناظران، مشارکت هواپیماهای روسیه و ایران، در بمباران مواضع داعش در عراق، یکی از برگه های سناریوی توافق راهبردی چهارجانبه بین عراق‌، ایران، روسیه و سوریه است که اخیرا اعلام شده است.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس