تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] شرکت پتروبراس سهام یک میدان نفتی خود را به ارزش ١١ میلیارد دلار به شرکت نروژی استات اویل واگذار می‌کند. به گزارش ایسکانیوز از شانا، مدیر عامل شرکت دولتی نفت برزیل «پتروبراس»، روز سه‌شنبه (نهم شهریور ماه) اعلام کرد که این شرکت به منظور پرداخت بدهی‌ها و افزایش نقدینگی، قصد دارد سهام میدان نفت […]

[ad_1]

بزرگترین-بدهکار-نفتی-جهان-سهام-خود-را-واگذار-می-کند.jpg

شرکت پتروبراس سهام یک میدان نفتی خود را به ارزش ١١ میلیارد دلار به شرکت نروژی استات اویل واگذار می‌کند.

به گزارش ایسکانیوز از شانا، مدیر عامل شرکت دولتی نفت برزیل «پتروبراس»، روز سه‌شنبه (نهم شهریور ماه) اعلام کرد که این شرکت به منظور پرداخت بدهی‌ها و افزایش نقدینگی، قصد دارد سهام میدان نفت فراساحلی «کارکارا» را به ارزش ١١ میلیارد دلار به شرکت نروژی استات اویل واگذار کند.

شرکت پتروبراس در ماه ژوئیه امسال ۶۶ درصد از دارائی‌های خود را به ارزش ٢ میلیارد و ۵٠٠ میلیون دلار واگذار کرد. فروش این دارائی‌ها همچنین این شرکت را از پرداخت هزینه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری در این تأسیسات به مبلغ ١٢ تا ١٣ میلیارد دلار معاف کرد.

پرنت اعلام کرد: پتروبراس در شرایطی است که به نقدینگی نیاز دارد؛ مسئله دیگر این است که میدان کارکارا نزدیک به میدان‌های دیگر نفتی نیست.

وی افزود: این شرکت اواخر سال جاری میلادی واگذاری ١۵ میلیارد و ١٠٠ میلیون دلار از سهام خود را عملیاتی خواهد کرد. این تصمیم که در سال ٢٠١۵ میلادی گرفته شد با هدف کاهش بدهکاری ١٢۵ میلیارد دلاری این شرکت بوده است.

اگرچه مجموع بدهی یپتروبراس از اواخر سال ٢٠١۵ میلادی دو درصد کاهش یافت، این مبلغ همچنان بالاترین رقم بدهی در این صنعت به شمار می رود.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که سود خالص پتروبراس در سه ماه منتهی به ٣٠ ژوئن (سه ماه دوم سال ٢٠١۶ میلادی) با ٣٠ درصد افت به ٣٧٠ میلیون رئال برزیلی (١١٨ میلیون دلار) رسید، در حالی که این میزان در مدت مشابه پارسال ۵٣١ رئال بوده است.

۶۰۷/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس