تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] شرکت بریتیش ایرویز انگلیس بعد از ۴ سال وقفه، پروازهای خود به مقصد ایران را از سر گرفت. به گزارش ایسکانیوز به نقل از وال استریت ژورنال، شرکت هوایی بریتیش ایرویز انگلیس روز پنجشنبه پس از حدود ۴ سال وقفه، پروازهای خود به مقصد ایران را از سر گرفت.یک فروند هواپیمای پهن پیکر بوئینگ […]

[ad_1]

شرکت بریتیش ایرویز انگلیس بعد از ۴ سال وقفه، پروازهای خود به مقصد ایران را از سر گرفت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از وال استریت ژورنال، شرکت هوایی بریتیش ایرویز انگلیس روز پنجشنبه پس از حدود ۴ سال وقفه، پروازهای خود به مقصد ایران را از سر گرفت.
یک فروند هواپیمای پهن پیکر بوئینگ ۷۷۷ در ساعت ۹ شب پنجشنبه از لندن به سمت تهران پرواز کرد. این اولین پرواز شرکت بریتیش ایرویز به مقصد ایران از سال ۲۰۱۲ تاکنون بوده است. این شرکت به دلیل تشدید تحریم های غرب علیه ایران پروازهای خود به سمت ایران را متوقف کرده بود.
شرکت بریتیش ایرویز قرار است هفته ای ۶ پرواز منظم مسافری به فرودگاه امام خمینی تهران برقرار نماید.
امضای توافق هسته ای بین تهران و قدرت های جهانی در سال گذشته میلادی، منجر به لغو تحریم های اقتصادی شده و انتظار می رود موجب منافع اقتصادی برای ایران شود.
سین دویل، رئیس شبکه و ناوگان هوایی بریتیش ایرویز گفت: «لغو تحریم ها به ایران اجازه داده تا مجددا درهای خود را به روی تجارت باز کند و راه را برای تجارت و ارتباط مجدد با اقتصاد ایران هموار ساخته است.»
روابط بین ایران و انگلیس به ویژه پس از حمله به سفارت انگلیس در تهران در سال ۲۰۱۱ دستخوش تنش هایی شده بود. سفارت انگلیس در تهران در اوت سال گذشته بازگشایی شد.
ابتدا قرار بود پروازهای بریتیش ایرویز بین لندن و تهران در ماه جولای مجددا برقرار شود. اما این پروازها به دلیل مسائل فنی به تاخیر افتاد.
در ماه آوریل، شرکت ایرفرانس پس از ۸ سال وقفه، پروازهای خود به مقصد تهران را از سر گرفت.

۴۰۲/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس