تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مقام‌های بروکسل اعلام کردند که برگزیت مانع بزرگی را از سر راه تشکیل ارتش واحد اروپایی برداشت. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک،‌ «جانسوز کوروین میکه»،‌ عضو لهستانی پارلمان اروپا، اعلام کرد بریتانیا مانعی برای اتحاد بیشتر اتحادیه اروپا و تشکیل ارتش اروپایی بود. طرح‌های بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا […]

[ad_1]

مقام‌های بروکسل اعلام کردند که برگزیت مانع بزرگی را از سر راه تشکیل ارتش واحد اروپایی برداشت.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک،‌ «جانسوز کوروین میکه»،‌ عضو لهستانی پارلمان اروپا، اعلام کرد بریتانیا مانعی برای اتحاد بیشتر اتحادیه اروپا و تشکیل ارتش اروپایی بود.


طرح‌های بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا از سوی رهبران این اتحادیه مورد حمایت است چرا که این کشور،‌ مانع بزرگی برای تشکیل ارتش اروپایی بود.


وی که در مورد بیانیه «ژان کلود یونکر»،‌رئیس کمیسیون اروپایی سخن می‌گفت بیان کرد که اتحادیه اروپا برای اتمام ماموریت خود در جهان کنونی، نیازمند نیروهای ارتشی خود است.


وی همچنین افزود: «‌به باور من برگزیت از سوی یونکر و رهبران اروپایی حمایت می‌شود چراکه بریتانیا مانع بزرگی برای اتحاد اروپا و تشکیل ارتش اروپایی بود.»   


نخستین باری که طرح‌های تشکیل ارتش اتحادیه اروپا مطرح شد،‌ مقام‌های بریتانیایی مانند «دیوید کامرون»،‌ نخست‌وزیر بریتانیا،‌ اعلام کرد که لندن به هیچ عنوان با واگذاری قدرت دفاعی خود به بروکسل موافقت نخواهد کرد. چراکه توان دفاعی این کشور را زیر سوال برده و منجر به رقابت با گسترش ناتو خواهد شد.


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس