تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناسان حفاظت محیط زیست معتقدند “نشست جهانی حیات‌وحش” که در ژوهانسبورگ برگزار می‌شود برای تمامی حیوانات در معرض خطر، “لحظه مرگ یا زندگی” است. به گزارش ایسنا، نشست جهانی حیات‌وحش با حضور ۱۸۱ کشور جهان از امروز (شنبه) در ژوهانسبورگ برگزار می‌شود. کارشناسان محیط زیست از تمامی کشورها درخواست کرده‌اند که برای تمام گونه‌های […]

[ad_1]

کارشناسان حفاظت محیط زیست معتقدند “نشست جهانی حیات‌وحش” که در ژوهانسبورگ برگزار می‌شود برای تمامی حیوانات در معرض خطر، “لحظه مرگ یا زندگی” است.

به گزارش ایسنا، نشست جهانی حیات‌وحش با حضور ۱۸۱ کشور جهان از امروز (شنبه) در ژوهانسبورگ برگزار می‌شود. کارشناسان محیط زیست از تمامی کشورها درخواست کرده‌اند که برای تمام گونه‌های در معرض خطر انقراض، بالاترین سطح حفاظت در نظر گرفته شود.

در این نشست موضوع قاچاق در حیات وحش پیگیری و همچنین تضمین می‌شود که تجارب قانونی در مواد غذایی، پوست، حیوانات خانگی و داروهای سنتی، بقای گونه‌ها را به خطر نمی‌اندازد. همچنین کشورهای عضو کنوانسیون جهانی منع تجارت گونه‌های در معرض انقراض به پیشنهاداتی برای تشدید یا تعدیل ممنوعیت‌ها و مقررات در نظر گرفته شده برای ۵۰۰ گونه رای خواهند داد.

بیشتر تلاش‌ها جهت ممنوعیت تجارت برای یک گونه جانوری موسوم به “پانگولین‌” است که اکنون در میان پستاندارانی قرار دارند که در بالاترین حد قاچاق می‌شوند. همچنین پیشنهاداتی برای حفاظت از کوسه‌ها، طوطی‌ها و قورباغه‌ها ارائه شده است. علاوه بر این بحث‌برانگیزترین پیشنهادات در مورد فیل‌هاست که برخی کشورهای جنوبی آفریقا خواهان برداشتن ممنوعیت فروش عاج فیل هستند در حالی که ۲۹ کشور دیگر آفریقایی قصد دارند تا اقدامات حفاظتی از این گونه جانوری تشدید شود.

به نوشته روزنامه گاردین، “ترزا تلکی” کارشناس حیات وحش در این رابطه گفت: از آنجا که بسیاری از گونه‌های جانوری و گیاهی با تهدیدات جدی روبرو هستند این نشست، لحظه مرگ یا زندگی برای آنها به حساب می‌آید. کشورها می‌توانند با اتخاذ تصمیم درست بالاترین سطح حفاظتی را متوجه این گونه‌ها کنند یا با تصمیمی غیرعادلانه ادامه نابودی آنها را در حیات وحش رقم بزنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس