تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک اظهار کرد: جشن بزرگ «عیدسعید قربان» از نخستین ساعات بامداد روز دوشنبه ۲۲ شهریور ماه سالجاری با حضور هنرمندان و چهره‌های فرهنگی و انبوهی از هموطنان نیکوکار جهت اهدای قربانی به منظور اطعام مددجویان آسایشگاه کهریزک و دیگر مراکز نیازمند مشابه در سراسر کشور، در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار […]

[ad_1]

مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک اظهار کرد: جشن بزرگ «عیدسعید قربان» از نخستین ساعات بامداد روز دوشنبه ۲۲ شهریور ماه سالجاری با حضور هنرمندان و چهره‌های فرهنگی و انبوهی از هموطنان نیکوکار جهت اهدای قربانی به منظور اطعام مددجویان آسایشگاه کهریزک و دیگر مراکز نیازمند مشابه در سراسر کشور، در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار می‌شود.

حسن احمدی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: سال گذشته حدود  ۲ هزار و ۲۰۰ راس گوسفند توسط نیکوکاران به آسایشگاه خیریه کهریزک اهدا و این آسایشگاه بعنوان خیریه مادر این نذورات را به طور همزمان میان مددجویان خود و ۱۰۰ مرکز خیریه دیگر در سراسر کشور توزیع کرد و امسال نیز همین روند اجرا خواهد شد.

وی افزود: جشن امسال با برپایی غرفه‌های متعددی از جمله صنایع دستی معلولان شامل ۲۰ کارگاه کاردرمانی، غرفه‌های سلامت با تست رایگان با حضور پزشکان، روان شناسان و مددکاران، آشپزی و نقاشی روی صورت کودکان و اجرای سرودهای جمعی مددجویان و حضور هنرمندان در قالب اجرای موسیقی، تواشیح و دف نوازی و با شرکت اقشار مختلف مردم و هنرمندان عرصه سینما، تئاتر و نیز با همراهی مسئولان کهریزک، سالمندان و معلولان در آسایشگاه خیریه کهریزک برگزار خواهد شد.  

مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک ادامه داد: اهدای نذورات، ذبح و قربانی کردن بیش از ۲۰۰۰ راس گوسفند، مراسم طواف نمادین خانه خدا و استقرار پایگاه انتقال خون استان تهران با هدف کمک رسانی به هموطنان در محوطه اجرای مراسم، از کهریزک میعادگاهی معنوی و عرفانی ساخته تا عید قربان در این روز «روز ملی آسایشگاه خیریه کهریزک» قابل‌ نامگذاری باشد .

احمدی عنوان کرد: همچنین در خاتمه آسایشگاه خیریه کهریزک از مردم خداجو و نیکوکارانی که قادر به شرکت در مراسم عید سعید قربان در محل آسایشگاه خیریه کهریزک نیستند، دعوت می‌کند ضمن همراهی در شادی عزیزان معلول، سالمند و بیماران مبتلا به ام اس و خادمان کهریزک شرکت کنند.  

به گزارش ایسنا، شایان ذکر است که سازمان‌ها و نهادهای حمایتی چون سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز آماده پذیرش نذورات نیکوکاران در روز عید سعید قربان هستند.

اعلام آمادگی کمیته امداد جهت دریافت نذورات مردمی

به گزارش ایسنا، کمیته امداد کشور نیز اعلام کرده است که هر سال این نهاد در عید سعید قربان، گوشت قربانی را در بین خانواده‌های مورد حمایت توزیع می‌کند و امسال نیز با همکاری ائمه جماعات، هیات امنای مساجد و معتمدین محلات، نذورات هموطنان جمع‌آوری و تلاش خواهد شد گوشت‌های جمع‌آوری شده و کمک‌های نقدی به نیازمندان واقعی  اختصاص یابد.

همچنین  هموطنان می‌توانند نذورات خود را از طریق سامانه #٨٨٧٧ * یا شماره حساب ملی  ۰۱۰۲۳۴۰۲۳۴۰۰۶  به سهولت پرداخت کنند.

بر اساس این گزارش در سال گذشته مردم نیکوکار  و متدین کشورمان ۲۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نذورات عید سعید قربان  به کمیته امداد پرداخت کردند که  بین نیازمندان توزیع شده است.

به گزارش ایسنا، مدیرکل کمیته امداد استان تهران نیز در خصوص اقدامات و طرح‌های کمیته امداد به مناسبت عید قربان اظهار کرد: هر ساله کمیته امداد امام خمینی (ره) با همکاری دامپزشکی پایگاه‌هایی را در سراسر کشور دائر می‌کند تا از طرق آن پایگاه‌ها افرادی که قصد قربانی کردن یا پرداخت کمک به نیازمندان تحت پوشش این نهاد را دارند، اقدام کنند.

ولیئی در ادامه ضمن بیان آنکه امسال پنج مرکز را با همکاری شبکه دامپزشکی تهران به این منظور دایر کرده‌ایم، افزود: این پایگاه‌ها در شمیرانات (خیابان آفریقا، نرسیده به مدرس)، (خیابان دماوند، مسیل جاجرود، کوچه غزالی) و همچنین در جنوب غرب تهران (اتوبان بعثت، خیابان بخارایی) در منطقه شهرری نیز (کهریزک خیابان، شهید بهشتی) و در محل کمیته امداد واقع در خیابان دماوند روبروی ترمینال شرق مستقر خواهند شد.

وی در خصوص کمک‌های نیکوکاران به کمیته امداد امام خمینی (ره) در عید قربان نیز اظهار کرد: سال گذشته ۷۸۱ میلیون تومان در عید قربان به صورت نقدی و غیر نقدی به کمیته امداد توسط نیکوکاران پرداخت شد که پیش بینی می‌شود امسال به حدود یک میلیارد تومان برسد.

حضور ۹ پایگاه بهزیستی در شهر تهران جهت پذیرش نذورات

به گزارش ایسنا، همچنین معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان تهران از آمادگی مراکز بهزیستی استان تهران برای دریافت قربانی و نذورات شهروندان تهرانی در عید قربان خبر داد و گفت: ۹ مرکز در نقاط مختلف شهر تهران آمادگی دریافت نذورات و ذبح قربانی را دارند. همچنین سایر مراکز بهزیستی در شهرستان‌های استان نیز آمادگی دریافت نذورات، قربانی و کمک‌های همشهریان را دارند.

به گفته معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان تهران هموطنان خارج کشور نیز می‌توانند از طریق شماره حساب جاری ارزی ۲۰۲۷۱۱۰۰۰۰۱۲۱ بانک ملی ایران شعبه اسکان (شعبه ۲۷۱ ) کمک‌ها و نذورات خود را برای کودکان بی‌سرپرست و خانواده‌های بی‌بضاعت تحت پوشش بهزیستی استان اهداء کنند.

فائقی ادامه داد: هموطنان می‌توانند از طریق سامانه جلب و جذب مشارکت‌های مردمی و شماره‌گیری #۷۲۴* با تلفن همراه یا با مراجعه به پایگاه اینترنتی بهزیستی استان تهران به نشانی behzistitehran.org.ir کمک‌های نقدی خود را  واریز کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس