تاریخ انتشار: ۲۷ خرد ۱۳۹۵

– استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برگزاری اجلاسیه ملی سرداران و شهدای این استان برگ زرین جدیدی در کارنامه فرهنگی بانیان و رویداد پرافتخاری برای این استان خواهد بود.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا، سید موسی خادمی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزاری اجلاسیه ملی سرداران و شهدای کهگیلویه و بویراحمد افزود: تمامی امکانات و ظرفیت های استان برای برگزاری باشکوه این اجلاسیه در مهر امسال به کار گرفته شود.
وی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس به نسبت جمعیت بیشترین حضور را در جبهه ها داشته و از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون نیز در تمامی عرصه ها پیشگام بوده است.
خادمی برگزاری این اجلاسیه ملی را نوعی توفیق الهی و فرصتی ارزنده برای مردم و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد دانست و اظهار کرد: باید استفاده معنوی لازم از این فرصت مهم شود.
وی عنوان کرد: برگزاری این اجلاسیه ملی علاوه بر آنکه ادای دین به شهدا و خانواده های آنان است می تواند نقش چشمگیری نیز در معرفی استان و ترویج روزافزون فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشد.
خادمی ابراز داشت: برگزاری باشکوه این اجلاسیه ملی بیانگر توانایی مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در انجام اقدام های مهم و کلان است.
وی خواستار گزارش دهی مستمر دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از اقدام ها و فعالیت های انجام شده برای رفع کمبودها و مشکلات برگزاری این اجلاسیه ملی شد و افزود: می توان از تجارب ارزنده دیگر استان های کشور نیز استفاده کرد.
خادمی گفت: دستگاه های مختلف اجرایی کهگیلویه و بویراحمد اقدام به جلب مشارکت افراد و گروه های جامعه هدف خود برای مشارکت در برگزاری این اجلاسیه ملی کنند.
وی بدون اشاره به میزان، بیان کرد: پیگیری های لازم برای تامین هزینه های برگزاری این اجلاسیه ملی از محل استانی و کشوری انجام می شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: از مجموع یک میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای ساخت فیلم سینمایی پدخندق تاکنون ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده و مابقی نیز به زودی پرداخت خواهد شد.
حسن نوروزی افزود: مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد از هرگونه کمک اعتباری برای برگزاری مطلوب این اجلاسیه ملی دریغ نخواهند کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و فرهنگی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: فضای معنوی لازم برای برگزاری باشکوه این اجلاسیه ملی در نقاط مختلف استان ایجاد شود.
فتاح محمدی بر لزوم انجام تبلیغات محیطی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی گسترده در زمینه زمان و مکان برگزاری این اجلاسیه ملی تاکید کرد.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: برای ساماندهی گلزار شهدای استان تا قبل از برگزاری این اجلاسیه ملی همت و تلاش لازم انجام خواهد شد و تمامی ظرفیت ها نیز به کار گرفته می شوند.
پژمان نیک اقبالی افزود: از مجموع ۵۲۸ گلزار شهدای کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۴ مورد با ۱۵۴ مزار هنوز ساماندهی نشده است.
وی بیان کرد: چهره و فضای عمومی شهر یاسوج باید چند روز قبل از برگزاری این اجلاسیه ملی به نحو مطلوبی تزئین و آماده شود.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: اجلاسیه ملی سرداران و شهدای استان مهر امسال و همزمان با ماه محرم به مدت چهار روز در یاسوج برگزار می شود.
سردار یدالله بوعلی افزود: دیدار جمعی از مسئولان اجرایی و خانواده شهدای کهگیلویه و بویراحمد با رهبر معظم انقلاب قبل از برگزاری این اجلاسیه ملی در حال پیگیری است.
وی بیان کرد: باید این اجلاسیه ملی در خور شان شهدا و خانواده های آنان برگزار شده و بازتاب گسترده ای نیز در سطح کشور داشته باشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: آثار سرداران و شهدای استان شامل وصیت نامه، دست نوشته، خاطرات، زندگینامه، فیلم و عکس تا قبل از برگزاری اجلاسیه ملی برای ارائه به شرکت کنندگان جمع آوری شود.
سید مصطفی مهدی افزود: برگزاری این اجلاسیه ملی به ترویج هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمک بسزایی می کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: تاثیر برگزاری این اجلاسیه ملی در زمینه امور مذهبی، معنوی و فرهنگی ارزنده و چشمگیر خواهد بود.
رضا دهبانی پور افزود: باید مردم و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ معنوی و فرهنگی استفاده بهینه ای از این اجلاسیه ملی کنند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: برخی برنامه های این اجلاسیه ملی از شبکه استانی دنا و شبکه های سراسری پخش می شود و به طور گسترده نیز انعکاس خبری داده خواهد شد.
یوسف افشارنیا افزود: تاکنون فیلم مستند یک هزار و ۵۰۰ شهید، ۵۰۰ جانباز، ۴۰۰ ایثارگر و ۲۰۰ آزاده کهگیلویه و بویراحمد از سوی صدا و سیمای مرکز این استان تهیه شده است.
وی بیان کرد: حدود دو هزار ساعت فیلم مستند در زمینه حضور رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس در آرشیو صدا و سیمای مرکز استان موجود است.
افشارنیا اظهار کرد: پخش این فیلم ها در اجلاسیه ملی به غنای برگزاری آن کمک بسزایی خواهد کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: در هفته منتهی به برگزاری این اجلاسیه ملی تمامی برنامه های ورزشی استان با رویکرد مذهبی و فرهنگی برگزار می شود.
جهانبخش ایزدپور افزود: یک مسابقه دوستانه فوتبال نیز تا قبل از برگزاری این اجلاسیه ملی بین تیم کهگیلویه و بویراحمد و یکی از تیم های لیگ برتر کشور در استادیوم ۱۵ هزار نفری آزادی یاسوج برگزار می شود.
در این نشست نرم افزار ۳۰ سردار شهید کهگیلویه و بویراحمد، سایت یک هزار و ۸۴۳ شهید استان و کانال تلگرامی زندگی نامه و وصیت نامه شهیدان استان رونمایی شد.
۷۵۳۵/۶۱۶۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس