تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، عصر چهارشنبه کارگاه آموزشی یکروزه توانمندسازی کاریابی های استانهای مازندران و گلستان با حضور اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزش فنی و حرفه ای ۲۲ بهمن ساری برگزار گردید.   محمد […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، عصر چهارشنبه کارگاه آموزشی یکروزه توانمندسازی کاریابی های استانهای مازندران و گلستان با حضور اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزش فنی و حرفه ای ۲۲ بهمن ساری برگزار گردید.


 


محمد اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: کارفرمایان به عنوان متقاضیان نیروی کار و نیروی کار به عنوان جویندگان کار دو عامل مهم و تعیین کننده در بازار کار محسوب می شوند و ساز و کار ارتباط مناسب و کارآمد این دو با یکدیگر مستلزم آگاهی آن ها از فرصت های موجود در بازار کار است.


 


وی افزود: اطلاعات بازار کار در این خصوص نقشی تعیین کننده در تصمیمات دو طرف جویندگان و متقاضیان کار دارد از این رو برخورداری از چنین اطلاعاتی برای آن ها بسیار مهم و ارزشمند است لیکن دست یابی به آن در چارچوب فعالیتهای فردی ممکن نبوده و با صرف هزینه بسیار زیادی، به صورت صرف وقت، انرژی و پول نیاز دارد.


 


اکبرنیا خاطرنشان کرد: مراکز کاریابی با استفاده از اطلاعات مربوط به بازار کار از طریق طبقه بندی و پردازش آن ها کمک شایانی به دو طرف عرضه و تقاضای نیروی کار ایفا می کنند و بدینوسیله موجب تسهیل کاریابی در بازار کار می شوند.


 


 مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ابعاد کاری کاریابی ها افزود: نقش کاریابی ها را می توان به سه بعد تقسیم کرد، بعد اول آن ارتباط صنفی موثر است و باید گفت که هر چقدر این ارتباط قوی تر شود قطعا در رسیدن به اهداف بهتر عمل خواهید کرد، بنابراین می توان گفت کاریابی ها باید بسیار منسجم در استان و کشور عمل کنند.


 


وی ادامه داد: بعد دوم، مربوط به بازار کار و ایجاد تعامل در آن می باشد، بصورتیکه باید ارتباط مستمر بین کارجو و کارفرما برقرار کنیم و به تمام خواسته های طرفین توجه ویژه داشته باشیم.


 


اکبرنیا با تأکید بر رعایت بعد سوم کاری کاریابی ها تصریح کرد: ارتباط و تعامل ویژه با دولت از ابعاد مهم کاری این مراکز است.


 


این مسئول با تأکید بر سیاست های دولت در بحث واگذاری وظایف غیر حاکمیتی به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: کاریابی ها باید ظرفیت بالای خود را نشان دهند تا بخشی از این وظایف به آنان واگذار گردد.


 


مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها در ادامه افزود: واگذاری امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری به مراکز کاریابی با هدف کوچک سازی دولت در دست اجراست و خوشبختانه آخرین بخشنامه آن برای آغاز کار فراهم شده و به زودی ابلاغ خواهد شد و این مهم در صورتی موفق خواهد شد که کاریابی ها با حداکثر توان و ظرفیت خود برای اجرای مطلوب این طرح در استان ها تلاش کنند.


 


وی در پایان با اشاره به بند و ماده ۸۰ قانون برنامه پنجم با موضوع معافیت حق بیمه سهم کارفرمایان اظهار داشت: در تلاش هستیم در برنامه ششم با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان، بتوانیم این معافیت را با اولویت و سمت و سوی جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی انجام دهیم.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس