تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه از ۵ تا ۹ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در ضلع جنوبی بوستان گفتگو برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران بااعلام این خبر گفت: سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران به موازات فعالیت در […]

[ad_1]

هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه از ۵ تا ۹ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در ضلع جنوبی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران بااعلام این خبر گفت: سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران به موازات فعالیت در حوزه توسعه فضای سبز درون‌شهری و برون‌شهری که منجر به احداث بیش از ۲۱۶۰ بوستان درون‌شهری و ایجاد بالغ بر ۳۸هزار هکتار جنگلکاری در قالب طرح توسعه کمربند سبز پیرامون تهران شده است، سعی کرده تا با برگزاری نمایشگاه‌های گل و گیاه و فعالیت‌های جانبی آن اقداماتی را در جهت فرهنگسازی‌ و ایجاد نشاط در میان شهروندان به انجام رساند. این در حالی است که استقبال چشمگیر شهروندان از نمایشگاه‌های گل و گیاه سبب شده که تاکنون ۱۴نمایشگاه بین‌المللی و هفت نمایشگاه فصلی برگزار شود.

وی در ادامه با اشاره به محصولات عرضه شده در هشتمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه خاطرنشان کرد: طبق روال گذشته تولیدکنندگان داخلی گل‌های شاخه بریده، گیاهان آپارتمانی، انواع کاکتوس، تراریوم و گیاهان فضای باز و دست‌اندرکاران و تولیدکنندگان ملزومات و نهاده‌های کشاورزی و ابزارآلات باغبانی حضور خواهند داشت تا در محیطی مناسب به مبادله تجربیات و نمایش توانمندی‌ها و آخرین دستاوردهای خود بپردازند.

وی درخصوص برنامه‌های جانبی این نمایشگاه نیز بیان کرد: همزمان با برپایی نمایشگاه، دوره‌های آموزشی-کاربردی کاشت و نگهداری گل‌ها و گیاهان زینتی و کنترل آفات و بیماری‌های آنها، مختص بزرگسالان و دوره‌های آموزشی ویژه کودکان شامل کارگاه تهیه کمپوست و کاشت گل‌ها و سبزیجات در فضای نمایشگاه برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، مختاری با بیان اینکه ‌همزمان با آغاز به‌کار هشتمین نمایشگاه‌، کاروانی از احجام تزیین شده با گل‌های زیبا و رنگارنگ پاییزی در سطح شهر به نمایش در می‌آیند، اذعان کرد: این کاروان گل در اشکالی متفاوت و زیباتر از کاروان‌های پیشین و با هدف ایجاد شادی و نشاط و دعوت از شهروندان جهت بازدید از نمایشگاه، در خیابان‌ها و میادین اصلی شهر حرکت خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس