تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ایستگاه‌های متروی تهران، با حضور هنر و هنرمندان رنگ و بوی محرمی می‌گیرند. به گزارش گذارنیوز، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۱ تهران درباره برنامه «تکیه هنر» که به همت فرهنگسرای رازی با همکاری فرهنگسرای مترو برگزار می‌شود، گفت: ما فضای معنوی تکیه را که از دیرباز بین ایرانیان مرسوم بوده با هنر آیینی تلفیق […]

[ad_1]

ایستگاه‌های متروی تهران، با حضور هنر و هنرمندان رنگ و بوی محرمی می‌گیرند.

به گزارش گذارنیوز، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۱ تهران درباره برنامه «تکیه هنر» که به همت فرهنگسرای رازی با همکاری فرهنگسرای مترو برگزار می‌شود، گفت: ما فضای معنوی تکیه را که از دیرباز بین ایرانیان مرسوم بوده با هنر آیینی تلفیق کرده‌ایم.


بهنام خادم ادامه داد: این امر تابلویی زیبا از عزاداری هنرمندان را در برابر دیدگان مردم تهران به‌نمایش می‌گذارد. همچنین خلق اثر هنری برگرفته از شور حسینی، نوعی سوگواری و عرض ارادت به پیشگاه آن حضرت است که البته شاید در ادبیات مرسوم عزاداری نگنجد.


او همچنین معرفی آیین‌ها و نواهای عزاداری اقوام ایرانی و ارتباط مستقیم مردم با هنرمندان آیینی را از دیگر اهداف برگزاری «تکیه هنر» دانست.


تکیه هنر در سه بخش «روضه‌های هنر»، «اشک آب» و «نوای دل» برگزار می‌شود. در «روضه‌ی هنر» اساتید دانشگاه و هنرجویان در زمینه‌های خوشنویسی، گرافیک، نقاشی و … به خلق آثار هنری و آموزش می‌پردازند. دیوار «اشک آب» فضایی است، برای نوشتن و به یادگار گذاشتن دل‌نوشته‌ها برای سید و سالار شهیدان و «نوای دل» به پخش اختصاصی و انفرادی نوحه‌ها و موسیقی‌های عزاداری اقوام مختلف ایرانی همراه معرفی تاریخچه و مشخصات آن قطعه، برای مردم  اختصاص دارد.


«تکیه هنر» از ابتدای محرم تا اربعین حسینی در برخی ایستگاه‌های مترو برقرار خواهد بود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس