تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بر اساس اعلام وزیر کشور آلمان، زمانی که بریتانیا در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰  اتحادیه اروپا را ترک کند،‌ آلمان می‌تواند ۴٫۵ میلیارد یورو در سال به بودجه اتحادیه اروپای خود اضافه کند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، در حال حاضر با بیش از ۱۵ میلیارد یورو […]

[ad_1]


بر اساس اعلام وزیر کشور آلمان، زمانی که بریتانیا در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰  اتحادیه اروپا را ترک کند،‌ آلمان می‌تواند ۴٫۵ میلیارد یورو در سال به بودجه اتحادیه اروپای خود اضافه کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، در حال حاضر با بیش از ۱۵ میلیارد یورو در سال،‌ بیشترین سهم را در بودجه اتحادیه اروپا دارد.
روزنامه اشپیگل در گزارشی نوشت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدان معنا خواهد بود که سهم آلمان در تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا از ۲۱ درصد به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. 

برگزیت همچنین می‌تواند اثرات متعاقبی روی کشورهای دیگر نظیر آلمان بگذارد. آلمانی که در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۱۵٫۶ میلیارد دلار بیشتر از دریافتی به این اتحادیه فرستاده است. پس از آلمان بریتانیا با فرستادن ۱۲٫۷ میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد. بیشترین دریافت‌کننده از اتحادیه اروپا،‌ لهستان بوده که در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۱۰٫۴ میلیارد یورو از این اتحادیه سرمایه وارد کرده است.

 

در ماه ژوئن، و پس از رای به برگزیت، وزارت اقتصاد آلمان طرحی اصلاحی را برای سخت‌گیرانه‌تر کردن قوانین بودجه برای دولت‌های عضو اتحادیه اروپا پیشنهاد داد.

 

در همه‌پرسی ۲۳ ژوئن، ۵۱٫۹ درصد از مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند.

 

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس