تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ازتدوین و ارائه گزارش درگیری منطقه بلداجی به هیات رییسه این کمیسیون خبر داد و گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس با نگاه امنیتی بحران کم آبی در کشور را رصد می کند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی از پیگیری […]

[ad_1]

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ازتدوین و ارائه گزارش درگیری منطقه بلداجی به هیات رییسه این کمیسیون خبر داد و گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس با نگاه امنیتی بحران کم آبی در کشور را رصد می کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی از پیگیری های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص پرونده درگیری در بلداجی بر سر انتقال آب خبر داد و گفت: اردشیر نوریان و سیدمحسن علوی از اعضای این کمیسیون مأمور پیگیری این موضوع بودند که گزارش نهایی خود را امروز به کمیسیون ارائه کردند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم ادامه داد: در نهایت این گزارش پس از بررسی در کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی به هیأت رییسه مجلس ارائه می شود که رییس مجلس در این خصوص تصمیم گیری می کند.
وی از بحران آب به عنوان یک معضل سراسری یاد کرد و گفت: امروز مسأله آب به عنوان یک بحران مطرح است که باعث حوادث متعددی در کشور از جمله آن درگیری ها بر سر انتقال آب شده است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیش از این نیز مورد مشابهی در یزد اتفاق افتاد که تمامی این مسائل به کم آبی در کشور باز می گردد و کمیسیون امنیت ملی با نگاه امنیتی به این موضوع ورود کرده است.
در منطقه بلداجی ۲۹ تیرماه سال جاری درگیری به دلیل انتقال آب از استان چهارمحال و بختیاری رخ داد که در نتیجه آن یک نفر کشته، ۱۰۸ مجروح شدند و شماری نیز بازداشت شدند.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس