تاریخ انتشار: ۲۹ اسف ۱۳۹۴
کاندیدای یهودی که منتقد اسرائیل است؛

برنی سندرز یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در کنفرانسی که توسط آیپک ، لابی طرفدار اسرائیل برگزار می شود، شرکت نخواهد کرد.

برنی سندرز یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در کنفرانسی که توسط آیپک ، لابی طرفدار اسرائیل برگزار می شود، شرکت نخواهد کرد.
وی که با مواضع مترقی خود به پدیده ی مثبت انتخابات آمریکا تبدیل شده است، پیش از این نیز بارها از حقوق فلسطینی ها حمایت کرده و خواستار تشکیل کشور مستقل فلسطینی شده است.
سندرز که خود از یک خانواده یهودی است همواره منتقد حمایت های دولت آمریکا از اسرائیل بوده است.
یکشنبه کنفرانس دو روزه‌ى آیپک، کمیته قدرتمند روابط عمومى اسرائیل امریکا، در واشنگتن برگزار مى‌شود. ترامپ، کیسیک، کروز و کلینتون دیگر کاندیداهای انتخابات آمریکا نه تنها در این برنامه شرکت می کنند که به  سخنرانی  خواهند پرداخت. به طور خاص هیلاری  کلینتون، می خواهد در این کنفرانس میزان دوستى خود با اسرائیل و از طرف دیگر  دشمنى اش  با ایران را نشان دهد.
در این میان، در چند روز گذشته هزاران نفر از حامیان برنی سندرز با امضا طوماری از این کاندیدای سوسیالیست انتخابات آمریکا خواستند که در کنفرانس آیپک شرکت نکند. سرانجام، سندرز به طومارهاى امضاشده حامیانش توجه نشان داد و تصمیم گرفت در این کنفرانس شرکت نکند،  این امر یک اتفاق مهم و کم سابقه در تاریخ مبارزات ریاست‌جمهورى آمریکا محسوب می شود.
سندرز پیش از این نیز مخالفت های خود را با دولت اسرائیل به طور علنی نشان داده است. او یکى از بیست و چند سناتورى بود که هنگام حضور بدون دعوت نتانیاهو در امریکا برای سخنرانی علیه توافق هسته ای، در کنگره حاضر نشد.
سندرز که یکی از مدافعان توافق هسته ای با ایران بوده است، خواهان کاهش بودجه‌ى نظامى آمریکا، طرفدار عادى‌سازى روابط با تهران و نیز بازتر کردن مرزها به روى مهاجران و پناهندگان است.
فواد شمس

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس