تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دور دوم/ حسن رحیمی ۱۳ – گارنیک ناتساکانیان ۰ / توفان۱۰ثانیه ای رحیمی و تمام  در آغاز رقابت‌های وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو، بعد از ظهر امروز (جمعه) حسن رحیمی به مصاف حریفی از ارمنستان رفت. رحیمی  مقابل این آزادکار ارمنستانی با اجرای پنج فتیله پیچ پیاپی و بی نقص بعد از نخستین […]

[ad_1]

دور دوم/ حسن رحیمی ۱۳ – گارنیک ناتساکانیان ۰ / توفان۱۰ثانیه ای رحیمی و تمام

 در آغاز رقابت‌های وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو، بعد از ظهر امروز (جمعه) حسن رحیمی به مصاف حریفی از ارمنستان رفت. رحیمی  مقابل این آزادکار ارمنستانی با اجرای پنج فتیله پیچ پیاپی و بی نقص بعد از نخستین خاک کردن ، با نتیجه ۱۳ بر صفر به برتری دست یافت و گام به مرحله یک‌چهارم‌ نهایی گذاشت. نماینده کشورمان در دیدار بعدی خود با «ویکتور لبدف» از روسیه روبه‌رو می‌شود.


دور سوم/ حسن رحیمی ۶ – لبدوف روس ۱ / حسن روزگار ویکتور را سیاه کرد

شنیده بودیم حسن رحیمی آماده است و حتی تا حد مدال طلا تمرین کرده اما در جدال با لبدوف روس این آمادگی را دیدیم. او نفس حریف پرافتخار و پرمدال خودش را گرفت و یک لحظه امان به او نداد. لبدوف که یکی از مدعیان اصلی این وزن است، با نتیجه ۶ بر یک به رحیمی باخت و رحیمی راهی مرحله نیمه نهایی شد.


نیمه نهایی/ رحیمی ۵ – ری هیگوچی ۱۰ / غافلگیری مقابل توفان شرقی

حسن رحیمی در حالیکه تصور نمی کرد برای رسیدن به فینال مشکلی داشته باشد، در بند یک جوان ۲۰ ساله و گمنام ژاپنی اسیر شد و تا به خود آمد ۷ امتیاز عقب بود. حسن هر بار که زیر گرفت بجای گرفتن امتیاز پایش را گرو داد و امتیازها را تقدیم این اعجوبه تندوتیز و کاربلد ژاپنی کرد.

حسن رحیمی در وقت دوم از همان ابتدا یورش برد اما هر بار که امتیازی می گرفت امتیازی هم از دست می داد تا جایی که این کشتی گیر، ۱۰ پوئن به حریفش واگذار کرد تا با شکست به رده بندی برسد.


رده بندی/ حسن رحیمی ۹ (ضربه فنی) – رودریگوئز ۰/ برنزی با شمایل طلا

حسن رحیمی در ۵۷ کیلو با پیروزی در  دیدار رده‌بندی مقابل کشتی‌گیر کوبایی موفق به کسب مدال برنز شد. رحیمی که در نیمه‌نهایی با نتیجه ۱۰ بر ۵ غافلگیر و مغلوب ری هیگوچی از ژاپن شد و از حضور در فینال بازماند در رده‌بندی برای کسب مدال برنز مبارزه جانانه ای کرد. وی در دیدار رده‌بندی‌ با نتیجه ۹ بر صفر و ضربه فنی از سد بونه رودریگوئز کشتی گیر نامدار کوبایی گذشت و مدال برنز را از آن خود کرد.


دارنده یک نشان طلا ، یک نقره و ۲ مدال برنز جهان که درالمپیک قبل درعین ناباوری مقابل حریف هندی ناکام بود ، باردیگر به عنوان نماینده وزن اول کشتی آزاد ایران انتخاب شده وبه مصاف حریفان می رود و به دنبال پنجمین مدال مهم خود و البته مهمترین آنهاست.

به گزارش تابناک ورزشی، رحیمی ازاصلی ترین امید های کسب مدال طلا درکاروان کشتی آزاد است و چند سالی است که وضعیت تثبیت شده ای در۵۷ کیلوگرم دارد.حسن که با حذف وزن ۶۱ کیلوگرم در المپیک، حضور بعضی از مدعیان این وزن از جمله علی اف آذربایجانی، قهرمان جهان رانیز در این وزن می بیند کار دشواری دارد.

رحیمی 6 - لبدوف روسیه 1 / حملات پیاپی رحیمی روزگار لبدوف را سیاه کرد/حسن در نیمه نهایی+فیلم کشتی ها

در ۵۷ کیلوی المپیک ریو، ۲۰ کشتی گیر حضور دارند. رحیمی در دور اول با قرعه استراحت روبروست و در دور دوم به مصاف گارنیک مناتساکانیان از ارمنستان می رود. این کشتی گیر سال ۲۰۱۴ در وانتا فنلاند نفر سوم اروپا شد. حسن در صورت پیروزی به مصاف برنده لبدوف روس و ساندیپ تومار ازهند می رود. 

لبدوف که سابقه قهرمانی جهان را دارد و به خاطر دوپینگ سال ۲۰۰۶ در رده سنی جوانان تا آستانه محرومیت از رقابتها نیز پیش رفت و در نهایت مجوز حضور در مسابقات را به دست آورد از رقیبان اصلی رحیمی است.هر چند سابقه شکست چند باره از نماینده کشورمان را در کارنامه دارد.لبدوف سال قبل در بازی های اروپایی باکو هم با شکست اوالد آلمانی قهرمان این بازیها شد. روسها که در رقابت های قهرمانی اروپا در لتونی با حاجی مراد رشید اف قهرمان شدند ، بازهم به لبدوف با تجربه دل بستند. ویکتورلبدوف سال قبل هم با غلبه بر جانگ از کره شمالی ، عنوان سومی جهان در لاس وگاس را به دست آورد.

درگروه رحیمی البته یانگ کیونگ ایل دارنده ۲ مدال طلای جهان و یک برنز المپیک از کره شمالی، بونه رودریگز دارنده مدال برنز جهان از کوبا و اردنبات مغول دارنده مدال برنز جهان از مغولستان هم حضور دارند.

درآن سوی جدول نیز خینچگاشویلی گرجستانی که سال قبل در لاس وگاس حسن رحیمی را شکست داد و قهرمان جهان شد و نائب قهرمان المپیک لندن نیزهست ، حضور دارد و همینطور حاجی علی اف دارنده ۲ مدال طلای پیاپی وزن ۶۱ کیلوگرم جهان در جهانی ۲۰۱۴ تاشکند و ۲۰۱۵ لاس وگاس.از ولادمیر دوبوف بلغار که دارنده مدال نقره و برنز جهان است نیز می توان از دیگر مدعیان این وزن نام برد.

[ad_2]

منبع:تابناک ورزشی

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس