تاریخ انتشار: ۲۶ بهم ۱۳۹۴

فیلم «بازگشته» ساخته «لخاندرو گونزالز ایناریتو» با کسب پنج جایزه از جمله بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگر مرد نقش اول در جوایز بافتا ۲۰۱۶، به استقبال جوایز اسکار رفت.

به گزارش “گذارنیوز ” مراسم پایانی شصت‌ونهمین دوره جوایز آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا (بافتا) در حالی شب گذشته در لندن برگزار شد که فیلم «بازگشته» توانست پنج جایزه اصلی را از آن خود کند و «مکس دیوانه: جاده خشم» ساخته «جورج میلر» نیز با چهار جایزه درخشش قابل توجهی داشت.
«ایناریتو» که سال گذشته با فیلم «مرد پرنده» نیز در سه بخش از جوایز بافتا نامزد بود، پس از کسب جوایز اصلی این دوره از این رویداد سینمایی با تمجید از «لئوناردو دی‌کاپریو» و دیگر عوامل گفت: تعهد کاری آنها ساخت این فیلم در چنین شرایط سختی را میسر ساخت.
«پل جاسوس‌ها» جدید‌ترین ساخته سینمایی «استیون اسپیلبرگ» و «کارول» ساخته تحسین‌شده «تاد هینس» که هر کدام با نامزدی در ۹ بخش پیشتاز نامزدهای جوایز سینمایی بافتا در سال ۲۰۱۶ بودند، تنها به دریافت یک جایزه بسنده کردند.
در بخش بازیگری در کنار «دی‌کاپریو» که جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را کسب کرد، «بری لارسن» برای فیلم «اتاق» بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد و در بخش بازیگران نقش مکمل زن و مرد نیز به ترتیب «کیت وینسلت» برای بازی در فیلم «استیو جابز» و «مارک رایلنس» برای بازی در فیلم «پل جاسوس‌ها» برگزیده شدند.
در سایر بخش‌ها جایزه بهترین مستند به «امی» ساخته «آصیف کاپادیا» رسید و «Inside Out» بهترین انیمیشن شد، جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز بافتا به «داستان‌های وحشی» به کارگردانی «دامیان سیفرون» از آرژانتین رسید و همچنین «بروکلین» به کارگردانی «جان کروالی» جایزه بهترین فیلم انگلیسی سال را به خانه برد.
همچنین «امانوئل لوبزکی» فیلمبردار چیره‌دست فیلم «بازگشته» موفق به کسب جایزه بهترین فیلمبرداری سال از جوایز بافتا شد و در دو بخش بهترین فیلمنامه اصلی و اقتباسی، نویسندگان دو فیلم «کانون توجه» و «کسری بزرگ» برنده شدند.
به گزارش اسکرین دیلی، سال گذشته فیلم «هتل بزرگ بوداپست» با ۵ جایزه در صدر برندگان این رویداد سینمایی قرار گرفت و «پسرانگی» با بردن جایزه‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن، «تئوری همه چیز» با کسب جوایز بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین فیلم‌نامه اقتباسی و بهترین فیلم انگلیسی و درنهایت فیلم «تازیانه» با کسب جوایز بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین تدوین فیلم و بهترین تدوین صدا، هر کدام با ۳ جایزه این مراسم را ترک کردند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس