تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رییس پژوهشگاه دانشگاه شهر «تجان» کره جنوبی اعلام کرد که این دانشگاه سه پروژه تولید ربات جدید در زمینه ارائه خدمات برای هتل ها، درمانی و رباتهای ویژه کنترل ماهواره های فضایی را در دست اجرا دارد. دکتر «او جون هو» روز شنبه به ایرنا گفت: یکی دیگر از برنامه های مرکز تحقیقاتی دانشگاه […]

[ad_1]

رییس پژوهشگاه دانشگاه شهر «تجان» کره جنوبی اعلام کرد که این دانشگاه سه پروژه تولید ربات جدید در زمینه ارائه خدمات برای هتل ها، درمانی و رباتهای ویژه کنترل ماهواره های فضایی را در دست اجرا دارد.

دکتر «او جون هو» روز شنبه به ایرنا گفت: یکی دیگر از برنامه های مرکز تحقیقاتی دانشگاه تجان این است که در آینده ربات های آموزشی برای کمک به انسان های سالمند و معلول بسازد.

وی افزود: برخی بر این باورند که ربات ها می توانند از انسان برتر باشند ولی واقعیت این است که هنوز ما نمی توانیم کارهای زیادی را از آنها بخواهیم چون بین تصورهای ما و واقعیت های موجود فاصله زیادی وجود دارد.

سازنده ربات ‘هیوبو’ (انسان نما) که در رقابت های رباتیک جهانی آمریکا ( دی آر سی ) موفق به کسب جایزه نخست شد، ادامه داد: برتری ربات هیوبو نسبت به دیگر رباتها این است که در عین حال که حرکت می کند می تواند اجسام را تا حداکثر ۲۰ کیلوگرم جابجا نماید.

«او جون هو» اظهار کرد: هیوبو با ۸۰ کیلوگرم وزن و ۱۷۰ سانتی متر قد می تواند با توجه به کارآیی که دارد در حوادث مختلف بخصوص انجام کارهای خطرناک به انسان کمک کند.

وی فناوری ربات های ساخته شده توسط کشورهای آمریکا و ژاپن را بالا عنوان کرد و گفت: هیوبو به دلیل هوشمندی بالا و کارایی که داشت مقام نخست جهان را کسب کرد.

رییس پژوهشگاه دانشگاه شهر «تجان» کره جنوبی افزود: ربات هیوبو بعد از مسابقات جهانی یکصد بار در معرض نمایش قرار گرفته و بیش از ۲۰۰ بار هم برای نمایش به کشورهای دیگر ارسال شده است.

وی هزینه ساخت هیوبو را ۵۰۰ هزار دلار ذکر کرد و گفت: تاکنون تعدادی از ربات های هیوبو به کشورهای آمریکا و سنگاپور فروخته شده و برنامه ما این است که این تبادلات با کشورهایی صورت بگیرد که توانایی کار و نگهداری آن را نیز داشته باشند.

«او جون هو» در ادامه اظهار داشت: سنسورهایی در کف و مچ پا و ناحیه شکم هیوبو وجود دارد که می تواند به آن در مواقع حرکت و حمل اجسام کمک کند ولی اگر در حین کار زمین بخورد در عین حال که آسیبی نخواهد دید نمی تواند از جا بلند شود.

شهر «تجا» در شمال سئول مرکز کره جنوبی قرار دارد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس