تاریخ انتشار: ۲۸ خرد ۱۳۹۵

– معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری همدان گفت: برنامه های در نظر گرفته شده در قالب غنی سازی اوقات فراغت باید با شرایط سنی دانش آموزان متناسب باشد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
مجاهد بنی عامریان روز پنجشنبه در نشست اعضای کارگروه آموزش و پرورش شهرستان همدان افزود: غنی سازی اوقات فراغت از قدیمی ترین مباحث آموزش و پرورش است که باید در تدوین این برنامه ها علاقمندی دانش آموزان در نظر گرفته شود.
وی بر همکاری و هماهنگی نهادهای مرتبط در امر تدوین برنامه های اوقات فراغت با سازمان آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: این تعامل و همکاری از موازی کاری ها جلوگیری می کند.
وی ادامه داد: پس از اتمام کلاس های تابستانی باید مربیان، زمینه های رشد استعداد دانش آموزان را بررسی کرده و جمع بندی نظرات خود را در رابطه با علایق دانش آموزان به اطلاع اولیا برسانند.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری همدان اضافه کرد: آموزش و پرورش باید در زمینه اوقات فراغت، ارگان برنامه دهنده باشد و وظایف نهادهای مرتبط باید توسط مسئولان آموزش و پرورش مشخص شود.
معاون پرورشی آموزش و پرورش ناحیه یک همدان نیز گفت: با نیازسنجی های صورت گرفته ۶۵ پایگاه تابستانی شامل ۳۱ پایگاه پسرانه و ۳۴ پایگاه دخترانه در ناحیه یک همدان پیش بینی شده است.
ابوالفضل کتابی بیان کرد: ۲۰ هزار دانش آموز با ۲۳۰ مربی در آموزش و پرورش ناحیه یک همدان فعالیت خود را از اول تیرماه به مدت هشت هفته در این پایگاه ها آغاز می کنند.
وی ادامه داد: همچنین ۶ کانون فرهنگی، ۱۳ سالن ورزشی و ۲ اردوگاه و پژوهش سرا نیز در کنار پایگاه های اوقات فراغت به برگزاری کلاس های آموزشی متنوع از جمله نقاشی، مجسمه سازی ، نجوم و تیراندازی برای دانش آموزان می پردازند.
کتابی اضافه کرد: در سالجاری ۶ آموزشگاه در ناحیه یک همدان برای اجرای پروژه مهر درنظر گرفته شده تا ۱۸ استادکار و سه هزار دانش آموز پیش از آغاز سال تحصیلی برای انجام تعمیرات،مرمت و بازسازی مدرسه حضور یابند.
معاون پرورشی آموزش و پرورش ناحیه یک همدان تاکید کرد: باید در بحث غنی سازی اوقات فراغت از برخی موازی کاری ها پیشگیری کنیم تا ارگان های مرتبط با یک هم افزایی و تعامل بتوانند کار را به نحو مطلوب انجام دهند.
امسال برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در سطح شهرستان ها، نواحی و مناطق ۱۹ گانه استان همدان ۳۸۰ پایگاه با یک هزارو ۲۸ مربی و ۳۵۳ عوامل اجرایی پیش بینی شده است.
استان همدان دارای ۲۶۱ هزار دانش آموز و شهرستان همدان دارای حدود ۹۱ هزار دانش آموز است.
۱۱۸۱/۶۹۹۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس