تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دولت یونان اعلام کرد که در حال بررسیِ برنامه‌ای برای بهبود وضعیت پناهجویان در این کشور است. به گزارش ایسنا، بر اساس این برنامه قرار است حق کار به پناهجویان تعلق گرفته و پناهگاه‌هایی برای اسکان آنها ساخته شود. وزیر مهاجرت یونان همچنین با اعلام اینکه سرشماری پناهجویان تقریبا به پایان رسیده از اتحادیه […]

[ad_1]

دولت یونان اعلام کرد که در حال بررسیِ برنامه‌ای برای بهبود وضعیت پناهجویان در این کشور است.

به گزارش ایسنا، بر اساس این برنامه قرار است حق کار به پناهجویان تعلق گرفته و پناهگاه‌هایی برای اسکان آنها ساخته شود.

وزیر مهاجرت یونان همچنین با اعلام اینکه سرشماری پناهجویان تقریبا به پایان رسیده از اتحادیه اروپا خواست به تعهد خود برای اعزام پناهجویان به سایر کشورهای اروپایی پایبند بماند.

وی گفت: کار ثبت مقدماتی مشخصات پناهجویان به ما این امکان را می دهد تا با برنامه های وزارت آموزش، کودکان مستقر در کمپ های پناهجویان تحصیلات خود را آغاز کنند. همچنین در آینده خواهیم توانست با تغییر در مقررات، امکان اشتغال آنها را فراهم کنیم.

در حال حاضر بین ۵۴ تا ۵۸ هزار پناهجو در یونان به سر می برند که از این میان تنها نزدیک به ۷۵۰۰ نفر در کمپ ها اسکان داده شده‌اند.

سازمان های مدافع حقوق بشر وضعیت اسکان پناهجویان در یونان را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

بر اساس آماری که از سوی دولت یونان منتشر شده ۴۶ درصد از پناهجویان کودک هستند. اغلب این افراد از کشورهای سوریه، افغانستان و عراق وارد یونان شده‌اند.

به گزارش یورونیوز، بر اساس توافق اتحادیه اروپا با دولت یونان تنها شهروندان عراق، سوریه و اتیوپی اجازه خواهند داشت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتقل شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس