تاریخ انتشار: ۲۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سابریست کشورمان در سومین دیدار خود در مسابقات شمشیربازی بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو نماینده فرانسه را در مصافی سنگین و نفسگیر با شایستگی هر چه تمام تر از پیش‌رو برداشت و به جمع ۴ شمشیرباز برتر المپیک راه یافت .     به گزارش تابناک ورزشی، در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو […]

[ad_1]

سابریست کشورمان در سومین دیدار خود در مسابقات شمشیربازی بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو نماینده فرانسه را در مصافی سنگین و نفسگیر با شایستگی هر چه تمام تر از پیش‌رو برداشت و به جمع ۴ شمشیرباز برتر المپیک راه یافت .

 

 

به گزارش تابناک ورزشی، در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو مجتبی عابدینی، بازیکن اسلحه سابر در نخستین دیدار خود در این رقابت‌ها و در مرحله یک سی‌ودوم به
مصاف آندری یاگودتا نفر نوزدهم رنکینگ جهانی از اوکراین رفت و در پایان با
نتیجه ۱۵ بر ۹ برابر این حریف به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد.

  در ادامه مجتبی عابدینی در دومین دیدار خود در این رقابت‌ها
برابر چو از کره جنوبی فاتح طلایی المپیک لندن را ۱۵ بر ۱۲ شکست داد و به جمع ۸ نفر پایانی راه
یافت.

بعد از این مرحله  مجتبی عابدینی شمشیرباز خوب کشورمان که دو بازیکن قدرتمند اوکراینی و
کره‌ای را شکست داده بود، در جمع ۸ بازیکن برتر مقابل «وینسنت آنستت» نایب
قهرمان اروپا از فرانسه قرار گرفت.

در این بازی نماینده کشورمان که در حال حاضر جزو
بزرگان دنیا محسوب می‌شود، مقابل این بازیکن فرانسوی پایاپای پیش آمد و از امتیاز هفت به بعد تا پایان مسابقه اجازه کم شدن امتیازها را نداد. در نهایت روی ضربه استادانه در آخرین امتیاز، این عابدینی بود که ۱۵ بر ۱۳ پیروز شد.

عابدینی با این نتیجه راهی نیمه نهایی شد و یک گام تا اولین شمشیربازی در المپیک فاصله دارد.

مرحله نیمه نهایی مسابقات شمشیربازی المپیک ۲۰۱۶ ریو برگزار شد که مجتبی عابدینی، شمشیربازی موفق و شگفتی ساز کشورمان به مصاف داریل هامر از ایالات متحده آمریکا رفت.عابدینی که برای تکمیل شگفتب و رسیدن به این مرحله قهرمانان جهان و اروپا را شکست داده بود، در این بازی جدال حساس و نفسگیری را پشت سر گذاشت و در نهایت ۱۵ بر ۱۴ نتیجه را واگذار کرد.

پیش از این آرون ژیلاگی از مجارستان با شکست ۱۵ بر ۱۲ کیم از کره جنوبی به فینال راه یافت.عابدینی برای کسب مدال برنز باید به مصاف نماینده کره برود.

عابدینی در دیدار نیمه نهایی به مصاف حریف کره ای رفت و در یک بازی بی انگیزه و البته تدافعی مقابل سرعت حریف شرق آسیایی بازی را واگذار کرد. او تا امتیاز شش حتی یک امتیاز هم نگرفته بود.

[ad_2]

منبع:تابناک ورزشی

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس