تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۴

این باد بین ۷۵ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشت و منشا آن نیز از استان البرز بوده است که پس از عبور از شهرستان های شهریار، ملارد، رباط کریم و اسلامشهر به تهران رسیده است. طوفان گرد و خاک شدید تهران را در نوردید. به گزارش «انتخاب»، طوفانی با سرعت ۷۵ تا ۸۰ […]

این باد بین ۷۵ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشت و منشا آن نیز از استان البرز بوده است که پس از عبور از شهرستان های شهریار، ملارد، رباط کریم و اسلامشهر به تهران رسیده است.
تهران
طوفان گرد و خاک شدید تهران را در نوردید.

به گزارش «انتخاب»، طوفانی با سرعت ۷۵ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت تهران را درنوردید.

بر اثر این طوفان، برق برخی مناطق تهران قطع شد.

پلیس راه اعلام کرده است که مردم از آوردن خودروهای خود به بیرون خودداری کنند، چراکه دید کافی وجود ندارد.

هادی رحمتی، مدیرکل بحران استان تهران در این‌باره گفت: روز گذشته سازمان هواشناسی وقوع گردو خاک و وزش باد را پیش‌بینی کرده بود اما چیزی از سرعت آن به ما اعلام نکرده بود و ما نیز این موضوع را به اطلاع دستگاه‌های مربوطه رساندیم.وی با اشاره به طوفان شدید توام با گردو غباری حوالی ساعت ۱۹ امروز تهران و شهرستان های غربی استان را در نوردیده بود، نیز گفت: در پیگیری‌های که انجام دادیم این باد بین ۷۵ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشت و منشا آن نیز از استان البرز بوده است که پس از عبور از شهرستان های شهریار، ملارد، رباط کریم و اسلامشهر به تهران رسیده است.

همچنین مدیرکل فرودگاه مهرآباد با اشاره به وقفه یک ساعته پروازهای فرودگاه مهرآباد به دلیل کاهش دید و شرایط نامساعد جوی گفت: پروازهای فرودگاه مهرآباد پس از یک ساعت به حالت عادی بازگشت و فقط دو پرواز به مقصد تهران به فرودگاه آلترناتیو رفتند.

رستمی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: در ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه امروز( یک‌شنبه) به دلیل شرایط نامساعد جوی و کاهش دید در تهران و منطقه مهرآباد پروازهای فرودگاه مهرآباد دچار وقفه یک ساعته شد.

وی با بیان اینکه پس از یک ساعت یعنی در ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه پروازها به حالت نرمال درآمدند، تصریح کرد: در این مدت تدابیری در فرودگاه و برج مراقبت اندیشیده شد و خوشبختانه مشکلی در این زمینه به‌وجود نیامد.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد ادامه داد: تنها دو پرواز از مبدأ مشهد و یزد به مقصد فرودگاه مهرآباد به دلیل شرایط نامساعد جوی و کاهش دید در فرودگاه آلترناتیو(فرودگاه اصفهان) به زمین نشستند.

رستمی با تأکید براینکه هماهنگی‌های لازم برای بازگشت این دو پرواز به سمت تهران انجام شده است، بیان کرد: تقریبا پروازهای فرودگاه مهرآباد دچار تأخیر یک ساعته شد و خوشبختانه هیچ مشکلی به لحاظ ایمنی در پروازها روی نداد.

وی با تأکید براینکه پروازهای فرودگاه مهرآباد درحال انجام است، گفت: با توجه به اینکه احتمال ادامه وضعیت نامساعد جوی وجود دارد از مسافران تهرانی و شهرستانی خواهش می‌کنیم با تلفن ۱۹۹ یا ۰۲۱۴۴۶۶۵۵۲۴ تماس حاصل کرده و از وضعیت پرواز خود مطلع شوند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس