تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای نظام تامین اجتماعی ایران، برقراری پوشش بیمه‌ای برای ۷۵ درصد نیروی کار در مشاغل رسمی و غیررسمی است، گفت: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است و قابل ادغام با هیچ یک از سازمان‌ها و موسسات دولتی یا غیردولتی نخواهد بود. به گزارش […]

[ad_1]

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای نظام تامین اجتماعی ایران، برقراری پوشش بیمه‌ای برای ۷۵ درصد نیروی کار در مشاغل رسمی و غیررسمی است، گفت: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است و قابل ادغام با هیچ یک از سازمان‌ها و موسسات دولتی یا غیردولتی نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، تقی نوربخش در سمینار فنی منطقه‌ای اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی (ایسا) که در هتل هما در حال برگزاری است، با بیان اینکه واژه‌های رفاه و تامین اجتماعی واژه‌هایی هستند که مولود تحولات مدرن جهانند و به خاطر همین ویژگی پیچیدگی‌های مناسبات اجتماعی مدرن نیز در تفسیر آنها راه جسته‌اند، گفت: رفاه اجتماعی تعبیری است که بیشتر به یک وضعیت چندجانبه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی معطوف است و حفظ شان انسان‌ها و مسئولیت‌پذیری جامعه در قبال آن و ارتقای توانمندی کلیات جامعه در عرصه‌های فردی و جمعی از اهداف اساسی آن است.

وی افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر با توسعه‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری که با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام و تاکید بر ایجاد نظام جامع تامین اجتماعی برای حمایت از حقوق محرومان و مستضعفان و مبارزه با فقر و حمایت از نهادهای عمومی و موسسات و خیریه‌های مردمی با رعایت ملاحظات دینی و انقلابی به اوج رسیده است، امید به احیای نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در تحولات مترتب بر نظام‌های الهی و تامین اجتماعی در عرصه داخلی و بین‌المللی هر چه بیشتر شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه برنامه‌های اخیر توسعه ملی، برنامه‌های مترقی و پیشرفته‌اند که به پشتوانه آن قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی به تصویب رسیده است، گفت: تغییر نگرش‌ها را باید مدنظر داشت. تصویب قانون و پیشنهاد برنامه‌های توسعه‌ای نقطه آغازین این حرکت است و اجرا و کاربست آنها نیازمند عزم عمومی نهادها و موسسات دانشگاهی و پژوهشی و مستلزم مشارکت موثر مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد در فرآیند توسعه است.

نوربخش به مساله سالمندی جمعیت و لزوم پایداری منابع تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است که ماموریت اصلی‌اش پوشش کارگران حقوق‌بگیر و صاحبان مشاغل آزاد است. جمعیت تحت پوشش این سازمان با احتساب بیمه شدگان و مستمری‌بگیران اصلی و تبعی جمعیتی بالغ بر ۴۱ میلیون نفر را تشکیل می‌دهد و به یکی از بزرگ‌ترین نهادهای بیمه‌ای در منطقه تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه از جمله دستاوردهای نظام تامین اجتماعی ایران، برقراری پوشش بیمه‌ای برای ۹۵ درصد شاغلین و ۵۱ درصد جمعیت شاغل در بازار کار غیررسمی است، گفت: در مجموع پوشش بیمه‌ای برای ۷۵ درصد نیروی کار در مشاغل رسمی و غیررسمی را ایجاد کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است که بخش عمده منابع مالی‌اش از محل حق بیمه‌ها تامین می‌شود و متکی به منابع دولتی نیست همه دارایی‌های آن متعلق به اقشار تحت پوشش در نسل‌های متوالی است و نمی‌تواند با هیچ یک از سازمان‌ها و موسسات دولتی یا غیردولتی ادغام شود.

نوربخش با بیان اینکه تکیه‌گاه اصلی این سازمان، مشارکت سه جانبه کارفرمایان، بیمه شدگان و دولت در عرصه‌های مختلف تصمیم‌گیری است، گفت: سازمان تامین اجتماعی به منظور تحقق جامعه توسعه یافته و متناسب با مقتضیات فرهنگی و متکی بر اصول اخلاقی و ارزش‌های اسلامی با توجه به ماهیت استراتژیک فناوری اطلاعات ICT‌ را به عنوان یک بازوی پیشران به خدمت گرفته و با استفاده از این اهرم قدرتمند با همکاری متخصصان امر و با ارائه خدمات به‌روز شده از جمله ارائه خدمات غیرحضوری به بیمه شدگان در راستای نیل به چشم‌انداز و اهداف تعریف شده در این راستا گام بر می‌دارد.

وی در پایان گفت: معتقدم مراودات بین‌المللی و ایجاد زمینه‌های همکاری پایدار و درازمدت در حوزه تامین اجتماعی در میان کشورها جریان خلاقیت و نوآوری جهانی را شتاب بخشیده و به ما قدرت می‌دهد درک بهتری از توانایی‌های یکدیگر در عرصه فعالیت‌های بین‌المللی داشته باشیم. در این راستا از اهتمام ویژه اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی و تلاش برای ارتقای دانش نوین و به‌روز شده تامین اجتماعی و انتقال تجربیات کشورهای عضو به همدیگر صمیمانه قدردانی و بر ضرورت افزایش و توسعه دامنه این همکاری‌ها تاکید می‌کنم.

انتهای پیام  

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس