تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در پی انتقاد ونزوئلا، اکوادور و کوبا از تصمیم سنای برزیل به برکناری «دیلما روسف» از ریاست‌جمهوری، دولت برزیل سفرای خود در این کشورها را برای رایزنی فراخواند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت «میشل تامر» رئیس‌جمهوری برزیل، روز چهارشنبه سفرای این کشور در ونزوئلا، بولیوی و اکوادور را برای رایزنی […]

[ad_1]

در پی انتقاد ونزوئلا، اکوادور و کوبا از تصمیم سنای برزیل به برکناری «دیلما روسف» از ریاست‌جمهوری، دولت برزیل سفرای خود در این کشورها را برای رایزنی فراخواند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت «میشل تامر» رئیس‌جمهوری برزیل، روز چهارشنبه سفرای این کشور در ونزوئلا، بولیوی و اکوادور را برای رایزنی فرا خواند. این اقدام پس از انتقادهای شدید این ۳ کشور از برکناری «دیلما روسف» رئیس‌جمهور چپ‌‌گرای ونزوئلا به شدت انتقاد کردند.

به گزارش تسنیم، وزارت خارجه برزیل در بیانیه‌ای تاسف خود را از تصمیم برزیل به تعلیق روابطش با برزیل در اعتراض به برکناری روسف، اعلام کرد.

وزارت خارجه برزیل خاطرنشان کرد، موضع ونزوئلا «جهل عمیق آن را از قوانین در برزیل نشان می‌دهد و مبادی و اهداف تکامل در آمریکای لاتین را به طور نهایی رد می‌کند.»

براین اساس، در پی تصمیم سنای برزیل به برکناری روسف از ریاست‌جمهوری، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا، شامگاه چهارشنبه از تعلیق روابط دیپلماتیک کشورش با برزیل خبر داد و سفیر کشورش در «برازیلیا» را فراخواند.

وزارت خارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیم بر آن شده است که سفیر ما در برزیل فراخوانده شود و روابط دیپلماتیک و سیاسی ما با دولتی که نتیجه این «کودتای پارلمانی» است به حال تعلیق درآید.

مادورو بارها در گذشته روند برکناری روسف در برزیل را با مطالبات مخالفان در کشور خود مبنی بر برگزاری یک همه‌پرسی درباره برکناری وی از قدرت، مرتبط دانسته بود.

وی شامگاه چهارشنبه در سخنانی گفت «این کودتای پارلمانی، بخشی از یک فشار و توطئه امپریالیستی علیه دولت‌های چپ‌گرای منطقه است.»

از سویی دیگر، «رافائل کوره‌آ» رئیس‌جمهوری سوسیالیست اکوادور نیز در حساب کاربری خود در توییتر، برکناری دیلما روسف را «خیانت» خواند و گفت کاردار کشورش در برزیل را فراخواهد خواند.

دولت کوبا هم برکناری روسف را «یک کودتای پارلمانی» خواند و آن را به شدت محکوم کرد و افزود «تصمیم به برکناری روسف، توهین به ملت برزیل است که وی را انتخاب کرده‌اند.»

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس