تاریخ انتشار: ۱۹ ارد ۱۳۹۵

وزیر کشور از بررسی طرح گشت‌های نامحسوس پلیس در شورای امنیت و شورای اجتماعی کشور خبر داد و در عین حال به دستگاه‌هایی اشاره کرد که در این زمینه دارای مسوولیت هستند.

به گزارش “گذارنیوز”  عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه فرماندهان نیروی انتظامی که صبح امروز در مقر مرکزی پلیس برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره گشت‌های نامحسوس پلیس امنیت اخلاقی، خاطرنشان کرد: این موضوع آنطور که گفته شد نبوده و قرار بود که از نیروهای آماده استراحتی برای حوزه‌هایی چون سرقت، اخاذی، درگیری و… بهره‌مند شویم اما تنها به حوزه حجاب و عفاف توجه شده و تمرکزها بر روی این یک مورد قرار گرفت در حالی که این طرح ابعاد گسترده‌ای دارد و در تمام بخش‌ها مسوولیت وجود دارد.

وی با بیان اینکه ناجا در حوزه خیابان مسوول است، گفت: اما در حوزه عفاف و حجاب دستگاه‌های دیگری نیز مسوولیت دارند و این یک طرح بین بخشی است که هر بخش باید وظایف مربوط به خود را انجام دهد و در عین بین مسوولیت نیروی انتظامی در خیابان است.

وزیر کشور ادامه داد: برای اثرگذاری بیشتر این طرح درخواست دادیم این موضوع در شورای امنیت و شورای اجتماعی کشور نیز بررسی شود تا نتایج بهتری از آن حاصل شود.

رحمانی‌فضلی درباره وضعیت نمایشگاه بین‌المللی تهران در خیابان سئول نیز گفت: مسوول این نمایشگاه من نیستم اما اینکه چنین موقعیتی باعث افزایش حجم ترافیک شود، با آن موافق نیستیم و امیدواریم محل نمایشگاه‌ها به گونه‌ای باشد که چنین مشکلاتی ایجاد نشود.

وی درباره قاچاق موادمخدر به وسیله منجقیل از سوی دیگر مرز به داخل کشور نیز گفت: این اتفاق پیش‌تر رخ داده است اما ابعاد آن کلان نیست. مرزبانی ناجا همیشه در مرزها مستقر بوده و این موارد را رصد می‌کنند.

وزیر کشور درباره برگزاری مراسم مختلط در باغ‌های حاشیه شهرها نیز گفت: قانون محدودیت زمانی و مکانی ندارد و در تمام کشور یکسان است. ناجا با هرگونه مورد تخلف و خلاف قانون برخورد می‌کند و این موضوع محدود به نقطه خاصی نیست.

رحمانی‌فضلی درباره درگیری‌های قومی نیز اظهار کرد: در کشور درگیری قومی نداریم اما برخی از اتفاقات در جاهایی رخ می‌دهد که چند قوم در آن ساکن هستند این اتفاقات امنیتی نیست اما نمی‌توان به آن درگیری قومی و قبیله‌ای نیز گفت.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس