تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] طبق اطلاعیه دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری جلسه هیئت رئیسه و نیز کمیسیون تحقیق این مجلس فردا پنجشنبه چهارم شهریور برگزار خواهد شد. به گزارش ایلنا، چهارمین جلسه هیات رئیسه محترم مجلس خبرگان رهبری و نیز دومین جلسه کمیسیون تحقیق این مجلس در دوره پنجم، فردا پنجشنبه ۴ شهریورماه با حضور اعضاء در قم برگزار […]

[ad_1]

طبق اطلاعیه دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری جلسه هیئت رئیسه و نیز کمیسیون تحقیق این مجلس فردا پنجشنبه چهارم شهریور برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، چهارمین جلسه هیات رئیسه محترم مجلس خبرگان رهبری و نیز دومین جلسه کمیسیون تحقیق این مجلس در دوره پنجم، فردا پنجشنبه ۴ شهریورماه با حضور اعضاء در قم برگزار می شود.


کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری موضوع اصل یکصد و یازدهم قانون اساسی است که مقرر می‌دارد:


هرگاه رهبر از انجام وظایف قانونی خود ناتوان شود, یا فاقد یکی از شرایط مذکور در اصول پنجم و یکصد و نهم شود یا معلوم شود از آغاز فاقد بعضی از شرایط بوده است، از مقام خود بر کنار خواهد شد.


تشخیص این امر به عهده خبرگان مذکور در اصل یکصد و هشتم است.


در صورت فوق یا کناره‌گیری یا عزل رهبر، خبرگان موظفند در اسرع وقت نسبت به تعیین و معرفی رهبر جدید اقدام کنند.


تا هنگام معرفی رهبر، شورائی مرکب از رییس جمهور، رئیس قوه قضائیه و یکی از فقهای شورای نگهبان به انتخاب مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه وظایف رهبری را به طور موقت به عهده می‌گیرد و چنانچه در این مدت یکی از آنان به هر دلیل نتواند انجام وظیفه کند، فرد دیگری به انتخاب مجمع با حفظ اکثریت فقها در شورا، به جای وی منصوب می‌شود.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس