تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] زندگی و اشعار دکتر پرویز ناتل خانلری – شاعر و نویسنده معاصر – دوشنبه (یکم شهریور) در برنامه شاعر در آینه بررسی می‌شود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو فرهنگ، «شاعر در آینه» برنامه‌ای از گروه ادب و هنر است که هر دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۱۶:۴۵ با موضوع شعر […]

[ad_1]

زندگی و اشعار دکتر پرویز ناتل خانلری – شاعر و نویسنده معاصر – دوشنبه (یکم شهریور) در برنامه شاعر در آینه بررسی می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو فرهنگ، «شاعر در آینه» برنامه‌ای از گروه ادب و هنر است که هر دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۱۶:۴۵ با موضوع شعر و بررسی شاعران معاصر پخش خواهد شد.

علیرضا بدیع (شاعر و منتقد) و منیرالسادات هژبر (استاد دانشگاه) در برنامه این هفته اشعار و زندگی دکتر پرویز ناتل خانلری را بررسی می کنند.

پرویز ناتِل خانلری، نویسنده و شاعر معاصر ایرانی است. از کارهای ارزشمند خانلری، انتشار مجلهٔ سخن از سال ۱۳۲۲ تا ۱۳۵۷ بود که جمعاً ۲۷ دوره منتشر شد.

شمارهٔ اول مجله به صاحب‌امتیازیِ ذبیح‌الله صفا منتشر شد، اما با رسیدن خانلری به سی‌ سالگی، صاحب‌امتیازی مجله به او منتقل شد.

مجلهٔ سخن، به‌خصوص در دوره‌های اول خود، دریچه‌ای به روی ادبیات جهان بود و محلی برای انتشار آثار نویسندگان تازه‌نفس و شاعران نوگرا بود، و نقش بسزایی در جهت‌گیری ادبیات فارسی در دورهٔ معاصر داشت.

سردبیر و تهیه کننده: مرتضی صداقت‌گو، گوینده: سکینه ارجمندی، نویسنده: ضیاءالدین خالقی عوامل برنامه‌اند که از ساعت ۱۶ تا ۱۶:۳۰ از رادیو فرهنگ پخش می شود.

۵۰۸۵۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس