تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] تیم ملی فوتبال کشورمان برای اردوی آماده‌سازی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ دو بازی دوستانه با تیم‌های ایتالیایی انجام می‌دهد. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی فوتبال کشورمان که برای اردوی آماده‌سازی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ راهی کشور ایتالیا شده است دو بازی دوستانه در این کشور انجام می‌دهد. تیم ملی ایران قرار است […]

[ad_1]

تیم ملی فوتبال کشورمان برای اردوی آماده‌سازی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ دو بازی دوستانه با تیم‌های ایتالیایی انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی فوتبال کشورمان که برای اردوی آماده‌سازی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ راهی کشور ایتالیا شده است دو بازی دوستانه در این کشور انجام می‌دهد.


تیم ملی ایران قرار است ۲ بازی دوستانه را در این اردو برگزار کند که نخستین دیدار این تیم از ساعت ۱۸ به وقت محلی روز جمعه ۲۹ مرداد برگزار می‌شود. ایران در این دیدار به مصاف تیم تازه صعود کرده به سری بی کالچو یعنی اسپال می‌رود.


دیدار بعدی ملی‌پوشان فوتبال ایران در تاریخ سه‌شنبه دوم شهریور است که شاگردان کی‌روش به مصاف منتخب امید‌های سری ‌‌بی ایتالیا می‌روند.


آخرین باری که تیم ملی کشورمان در رده سنی بزرگسالان به مصاف تیم‌های ایتالیایی رفت برمی‌گردد به زمانی که برانکو سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بود. این دیدار با نتیجه پنج بر سه به نفع رم تمام شد. در این بازی ایران توسط علی دایی، فرزاد مجیدی و نکونام سه گل به رم زد و فرانچسکو توتی هم برای ایتالیایی‌ها هت‌تریک کرد. دو گل دیگر تیم ایتالیایی را کاسانو و مکسز به ثمر رساندند. این دیدار در ورزشگاه المپیک رم برگزار شد.


قبل از این دیدار نیز سال ۱۳۷۷ زمانی که ایویچ سکاندار تیم ملی بود با رم بازی کردیم که این دیدار نیز با نتیجه هفت بر یک به نفع ایتالیایی‌ها به پایان رسید. این باخت منجر به اخراج ایویچ از تیم ملی کشورمان شد. گل ایران را در این بازی علی دایی به ثمر رساند.


در همان اردو و قبل از مسابقه ایران و رم به مصاف اینترمیلان رفتیم که این مسابقه را با نتیجه ۴ بر یک پیروز شدیم. آلوارو رکوبا ، نابغه اورگوئه‌ای تیم اینتر توانست با یک ضربه چیپ فوق العاده به نکیسا دروازه ایران را باز کند اما در نیمه دوم علی دایی دوبار دروازه اینتری ها را باز کرد. کریم باقری و مهدوی کیا نیز هرکدام یک گل به آن‌ها زدند و به شکل جالبی ایران را از اینتر پیش انداختند. در اواخر بازی داریو سیمیچ و دیگو سیمئونه هم به بازی  آمدند اما بازی با همین نتیجه ۴-۱ به سود ایران به پایان رسید.


البته از لحاظ کیفی این دو دیدار دوستانه که در برنامه شاگردان کی‌روش است قابل قیاس با رم و اینتر نیست.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس