تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته در کنفرانس خبری گفت: امروز با وزیر امور خارجه روسیه صحبت کردیم و همکاران ما در پنتاگون از نزدیک این مسئله را رصد می‌کنند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وزارت امور خارجه آمریکا، مارک تونر سخنگوی وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در خصوص […]

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته در کنفرانس خبری گفت: امروز با وزیر امور خارجه روسیه صحبت کردیم و همکاران ما در پنتاگون از نزدیک این مسئله را رصد می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وزارت امور خارجه آمریکا، مارک تونر سخنگوی وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات مقام‌های ایرانی مبنی بر خاتمه عملیات روسیه از ایران به سوریه گفت: صراحتا باید شما را به دولت روسیه و ایران ارجاع دهم. ما از نزدیک این مسئله را پیگیری می‌کنیم. برای ما روشن نیست آنچه می‌بینیم از اعلامیه‌ها و اخبار است. اینکه آیا استفاده از این پایگاه نظامی در ایران واقعا متوقف شده باشد یا نه را نمی‌دانیم، اما به پیگیری این موضوع از نزدیک ادامه می‌دهیم.


تونر اضافه کرد: برای ما این بخشی از یک موضوع بزرگتر است که آن مسئله سوریه است جایی که حملات هوایی به حلب و اطراف آن ادامه دارد. اینکه بمب‌افکن‌ها از پایگاه روسیه در سوریه ارسال شود یا از پایگاه هوایی ایران یا هر جای دیگری، تنها مساله را بغرنج‌تر می‌کند.


او ادامه داد امروز با لاوروف صحبت کردم، اما نمی‌خواهم به شما بگویم ما چه اطلاعاتی از کانال‌های اطلاعاتی‌مان دریافت کردیم، اما به شما بگویم که همکاران ما در پنتاگون از نزدیک این مساله را رصد می‌کنند. هفته گذشته این موضوع را یک مسئله حایز اهمیت خواندم و می‌خواهم بگویم اهمیت آن تغییری نکرده است. ما می‌دانیم که ایران از نظام بشار اسد حمایت می‌کند و با روسیه نیز در این مسیر همکاری دارد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس