تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد آلودگی هوا با وقوع سوانح رانندگی در انگلیس مرتبط است. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است آلودگی هوا می‌تواند نقش قابل توجهی در بروز تعدادی از سوانح رانندگی در سراسر انگلیس داشته باشد. موسسه تحقیقات تغییرات اقلیمی “گرانتام” بر تاثیرات دی اکسید نیتروژن به عنوان یک […]

[ad_1]

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد آلودگی هوا با وقوع سوانح رانندگی در انگلیس مرتبط است.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است آلودگی هوا می‌تواند نقش قابل توجهی در بروز تعدادی از سوانح رانندگی در سراسر انگلیس داشته باشد.

موسسه تحقیقات تغییرات اقلیمی “گرانتام” بر تاثیرات دی اکسید نیتروژن به عنوان یک نوع آلاینده هوا و ارتباطش با تصادفات رانندگی تمرکز کرده است. کارشناسان این موسسه ادعا کرده‌اند افزایش میانگین انباشت دی اکسید نیتروژن در حدود یک میکروگرم در هر متر مربع برای افزایش متوسط وقوع تصادفات در طول روز به میزان دو درصد کفایت می‌کند.

در غرب لندن بالاترین سطح آلودگی هوا ثبت شده است و طبق بررسی انجام شده کاهش ۳۰ درصدی انباشت دی اکسید نیتروژن می‌تواند احتمال وقوع تصادفات را در روز پنج درصد کاهش دهد.

“لوتز ساگر” کارشناس ارشد این مطالعه گفت: نظریه اصلی مطرح شده این بوده که به احتمال زیاد آلودگی هوا وضعیت سلامت رانندگان را مختل می‌سازد اما برخی احتمالات دیگر این است که آلودگی هوا می‌تواند موجب حواس‌پرتی و مزاحمت‌های فیزیکی مثل نیاز به خاراندن بینی در حین رانندگی یا کاهش دید شود.

همچنین آلودگی هوا بر واکنش رانندگان تاثیر می‌گذارد. همانطور که تحقیقات نشان می‌دهد دانش آموزانی که در محیط‌هایی با میزان بالای آلودگی هوا امتحان می‌دهند عملکرد ضعیف‌تری دارند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، سازمان جهانی بهداشت (WHO) به تازگی آلودگی هوا را وضعیت فوق‌العاده در سلامت عمومی جهانی اعلام کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس