تاریخ انتشار: ۰۹ خرد ۱۳۹۵

– فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان از دستگیری فردی که به صورت غیرمجاز از آب تالاب بین المللی آلماگل برای آبیاری اراضی زراعی خود استفاده می کرد، خبر داد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
سرهنگ علی احمدزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فرد ۵۰ ساله که از اهالی روستای تنگلی بخش مرزی داشلی برون می باشد، با نصب یک دستگاه پمپ، اقدام به برداشت غیرمجاز آب از تالاب آلماگل می نمود.
وی گفت: در پی گزارش های مردمی درخصوص برداشت آب به صورت غیرمجاز از تالاب آلماگل ماموران هنگ مرزی اترک (پاسگاه پل) به محل مراجعه و پس از صحت گزارش، با هماهنگی مرجع قضایی اقدام به دستگیری فرد متخلف نمودند.
سرهنگ احمدزاده اضافه کرد: این فرد متخلف در بازجویی، به اقدام غیرمجاز برداشت از آب تالاب آلماگل برای آبیاری یک هکتار مزرعه هندوانه خود اعتراف نمود و علاوه بر جمع آوری پمپ آب، فرد متخلف نیز با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گنبدکاووس نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هرگونه برداشت آب از تالاب های بین المللی بدون مجوز حفاظت محیط زیست ممنوع است و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.
غلامرضا کریمی با تایید دستگیری فرد متخلف برداشت کننده از آب تالاب آلماگل، افزود: این فرد براساس میزان حجم آب برداشت شده که در دست بررسی می باشد، ازسوی مرجع قضایی محاکمه می شود.
وی گفت: علاوه بر ممنوع بودن برداشت آب از تالاب های بین المللی، هرگونه ماهی گیری و یا شکار پرندگان دراین تالاب ها نیز بایستی با مجوز محیط زیست باشد درغیر اینصورت با متخلفان برخورد می شود.
تالاب بین المللی آلماگل یکی از سه تالاب بین المللی شهرستان گنبدکاووس است که در شمال روستای تنگلی در نزدیکی مرز ایران و ترکمنستان واقع است و ۲۰۷ هکتار مساحت و یک و نیم تا سه متر عمق دارد، این تالاب که اطراف آن علاوه بر پوشش نی و گز، درسال های گذشته توسط شهرداری اینچه برون درختکاری شده، به مکانی تفریحی برای خانواده ها تبدیل شده است.
/۳۰۳۹/۱۹۸۶۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس